Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ünlü İş Adamından Tavsiye: Bitcoin Satın Almanın Tam Zamanı

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü iş adamı Kiyosaki Bitcoin, gümüş ve altın için tavsiyede bulundu. Ekonomistin önerisi hangi yönde?
Ünlü İş Adamından Tavsiye: Bitcoin Satın Almanın Tam Zamanı
Yorum

Amerikalı iş adamı ve yazar Robert Kiyosaki, dolar güç kazanırken ve bankalar faiz artırırken Bitcoin (BTC), gümüş ve altın için “alım fırsatı” olduğunu belirtti. “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ve finansal piyasalar uzmanı Kiyosaki, Bitcoin, gümüş ve altın fiyatının dolar güçlendikçe düşeceğini, ancak Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarını indirmeye başlamasıyla yükselişe geçebileceğini vurguladı.

“Fed Stratejisini Değiştirecek”

Kiyosaki, FED’in faiz oranlarına yönelik hamlesinin 2023’ün başında değiştireceğini ve ABD dolarının İngiliz sterlini gibi “çakılacağını” ifade etti.

Doların İngiliz sterlinini takip edeceğini dile getirdi ve FED’in stratejisi ile doların çökeceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca Bitcion ile ilgili olarak “FED, İngiltere’nin yaptığı gibi faiz stratejisini değiştirdiğinde, diğerleri ağlarken siz gülümseyeceksiniz.” dedi. Yazar, eylül ayında uzun vadede büyük kârlar sağlamak için şimdiden dijital varlıklara yatırım yapmak gerektiğini söylemişti.

Ünlü İş Adamından Tavsiye: Bitcoin Satın Almanın Tam Zamanı

Kaynak: Paratic Piyasalar

3 Ekim tarihli grafikte Bitcoin 19.237 dolardan işlem görüyor. 19.315 puandan sonra gerileyen kripto para, haftalık yüzde 0,48 arttı. Aylık yüzde 3,5 yükseldi ve yıllık yüzde 60 oranında kayıp yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%