Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Hollywood Yıldızları Yatırım için Silikon Vadisini Seçiyor!

Ünlü Hollywood Yıldızları Yatırım için Silikon Vadisini Seçiyor!

Özellikle son beş yıllık periyot içerisinde, Hollywood yıldızları yatırımlarını borsada değerlendirmeye başladılar. Üstelik sinemanın parlayan yıldızları gibi, spor dünyasının yıldızları da kazançlarını borsada değerlendiriyor. Her gün televizyonlarda, gazetelerde ve dergilerde boy gösteren yıldızlar, yatırım için özellikle silikon vadisini tercih ediyorlar. Hatırlanacağı üzere, yaklaşık iki ay önce ABD’li NBA yıldızı Kobe Bryant, teknoloji sektörü için 100 milyon dolarlık yatırım fonu oluşturduğunu kamuoyuna açıklamıştı. Bryant o dönem; ünlü teknoloji yatırımcısı Jeff Stibel ile ortak bir fon kurduklarını ve bir sonraki kuşağa ilham vermek adına böyle bir girişimde bulunduğunu ifade etmişti. Bryant’ın yatırımının yer aldığı yazımızı detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

DiCaprio’nun yatırımları hangi düzeyde?

Ünlü Hollywood oyuncusu Leonardo DiCaprio’da, yatırım için silikon vadisinin yolunu tutan yıldızlardan. 2011 yılında DiCaprio, video ve fotoğraf paylaşımı uygulaması Mobli’ye 4 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. Şu anki güncel verilere göre, DiCaprio’nun elindeki hisselerin değeri, 45 milyon dolar düzeyine kadar tırmanmış durumda. DiCaprio’nun yatırım yaptığı diğer uygulamanın adı ise sağlık uygulaması Cue.

Downey Jr.’nin hisselerini Disney aldı!

Sinema dünyasının yıllık kazancı en yüksek 12 starı sıralamasında birinci sırada yer alan Robert Downey Jr. en aktif teknoloji yatırımcılarından biri olarak, tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Özellikle 2016 yılının en yüksek bütçe ile çekilmiş 5 filmi arasında baş rolünü oynadığı Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmiyle oyunculuğunu zirveye taşıyan Downey Jr., 2011 yılında Downey Ventures fonunu kurmuştu. 2012 yılında ise Youtube videoları hazırlayan Maker Studios’a 36 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiren Downey Jr. şirketini, 2014 yılında Disney’e 500 milyon dolara sattı.

500 binlik yatırım, 50 milyona tırmandı

Bölüm başına astronomik rakamlarda para alan 5 yabancı dizi oyuncusu arasında bulunan ve her bölüm 750 bin dolar para alan Ashton Kutcher ile Amerikalı iş adamı Guy Oseary’nin 2011 yılında kurduğu A-Grade Investments fonu, başarılı stratejileri ile bugün 250 milyon dolarlık portföye ulaşmış durumda. A-Grade 2011 yılında Uber’den 500 bin dolarlık hisse satın almıştı, bugün ise söz konusu hisselerin değeri 50 milyon dolara kadar ulaştı.

E-ticaret sitesine yatırım, 5 yılda milyar dolar kazandırdı

Ünlü teknoloji girişimcisi Brian Lee ile güzel Hollywood oyuncusu Jessica Alba’nın 2011 yılında kurduğu The Honest Co. isimli e-ticaret sitesi, kısa sürede oldukça başarılı bir grafik çizdi. Sitede zehirli madde içermeyen bebek ve kişisel bakım ürünleri satılıyor. Beş yıllık periyot içerisinde şirketin değeri tamı tamına 1,1 milyar dolar düzeyine kadar tırmanmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum