Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Ekonomist: Bitcoin’i Destekleyenlerden Nefret Ediyorum

ABD’li ünlü ekonomist Munger, Bitcoin ile ilgili çarpıcı bir açıklama daha yaptı. Kripto paralarla ilgili eleştirileriyle tanınan isim tekrar gündeme geldi.
Ünlü Ekonomist: Bitcoin’i Destekleyenlerden Nefret Ediyorum
HABER GİRİŞ

Amerikalı ekonomist Charlie Munger, kripto paralarla ilgili oldukça dikkat çeken ifadeler kullandı. Munger, FTX platformunu yorumlayarak, faaliyetleri dolandırıcılık olarak değerlendirdi.
FTX’in politikacıların yardımıyla insanları yanılttığını aktardı. Kripto para birimlerini tanıtan ve destekleyenlere yardımcı olan saygın insanları görmenin kendisini incittiğini paylaştı.

Munger, ülkenin hırsızlar, dolandırıcılar ve diğer suçlular için ideal olan bir para birimine ihtiyacı olmadığını, artık 12 yaşındaki herhangi bir çocuğun kripto para birimleri sayesinde milyarder olabileceği konusundaki şaşkınlığını vurguladı.

Ekonomist, “Bazı insanlar her sıcak anlaşmada yer almak gerektiğini düşünüyor. Bu iç karartıcı. Finans sektöründe itibar son derece önemlidir.” dedi. Bu sebeple pisliklerle ilişkilendirilerek ve onların ürünlerini tanıtarak itibarı yok etmenin çok büyük bir hata olduğunu söyledi.

Bitcoin’i destekleyenlerden nefret ettiğini kaydetti. ABD Merkez Bankası Sisteminin finans sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğuna değindi. Bu nedenle para birimleri dünyasında, merkez bankaları gibi akıllı karar verici mercilerin olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tesla CEO’su ve Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk ile ilgili olarak “Tesla’nın başarılarına şaşırdım. Şirket, bir mucize gerçekleştirerek medeniyetimizin gelişimine gerçek bir katkı sağladı.” şeklinde konuştu. Elon Musk’ın diğer insanların yapamadığını başardığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Tesla’yı Bitcoin ile aynı kefeye koymadığını söyleyen Munger, Bitcoin’e yönelik eleştirileri ile tanınan bir isim. Daha önceki ifadelerinde Bitcoin’i zührevi bir hastalıkla karşılaştırmıştı ve kripto varlıklarına yatırım yapılmasının yasaklanmasını talep etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.