Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ünlü&Co Hisseleri Borsada İşlem Görmeye Başladı

Halka arz süreci başarıyla tamamlanan Ünlü&Co hisseleri, 7 Haziran itibarıyla Yıldız Pazar işlemlerine dahil oldu.
Ünlü&Co Hisseleri Borsada İşlem Görmeye Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’nin (Ünlü&Co) %26’lık bölümünün halka arz süreci geçen hafta tamamlandı. 31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında yapılan talep toplama işleminde, her bir nominal değerli pay fiyatı 6,90 TL olmak üzere toplam halka arz büyüklüğü 314 milyon TL’ye ulaştı.

Şirket hisseleri 7 Haziran 2021 tarihinden itibaren “UNLU” koduyla Borsa İstanbul (BIST) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Hisseler işlem görmeye başladığı ilk gün, açılışta %2 yükselirken, ardından düşüşe geçti.

Şirketin halka arz edilen paylarının %43,14’ünü yurt içi bireysel, %46,45’ini yurt içi kurumsal, %10,41’ini yurt dışı kurumsal yatırımcılar oluşturdu. Şirketin CEO’su Mahmut Levent Ünlü, geçen hafta yaptığı açıklamada, amaçlarının 100 yıl sonra da varlıklarını sürdürebilmek olduğunu söyledi.

Uluslararası piyasalarda rekabet etmenin tek yolunun müşteri odaklılık ve kurumsal yapı olduğunu belirten Ünlü, “Grup bünyesinde yürütülen kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında girişimcilik, eğitim ve kadının iş hayatındaki rolü alanlarındaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

Şirketin halka arz sürecine Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık etti. Maksimum emir değeri ise 3 milyon TL olarak belirlendi. 1996 yılından bu yana finansla danışmanlık hizmeti veren şirket, 2020 yılında 242 milyon TL toplam, 61 milyon TL net kar elde etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu