Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ünlü&Co Hisseleri 1Ç21’deki Karlılığa Rağmen Düşüş Gösteriyor

Yılın ilk çeyreğinde brüt karlılığını %93 artıran Ünlü&Co hisseleri, %4’e yakın değer kaybetti.
Ünlü&Co Hisseleri 1Ç21’deki Karlılığa Rağmen Düşüş Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Üç aylık finansal sonuçlarını açıklayan Ünlü&Co, brüt karını bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %93 artırarak 68.440.765 TL’ye taşıdı. Şirket 2021’in ilk çeyreğinde 584.338.495 TL aktif ve 262.333.746 TL özkaynak büyüklüğüne ulaştı.

7 Haziran’da borsada işlem görmeye başlayan şirket hisseleri, iyi gelen mali sonuçlardan destek bulmayarak düşüş eğilimli hareket gösterdi.

Şirketin UNLU kodlu hisseleri, %3,47 kayıpla 6,40 liradan işlem görüyor.
Ünlü&Co Hisseleri %3,47 Ekside
Kaynak: Google

Pazartesi günü Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamasıyla birlikte tavan yapan hisseler, 7,04 liraya sıçradı. Ancak diğer günlerde elde ettiği kazancı geri verdi. Dünkü işlemlerde 6,05 lira ile dört günlük borda tarihinin en düşük seviyesini gören hisseler, bu sabah 6,63’ten açıldı.

Gün içinde 6,34 ile seansın en düşüğünü kaydetti. Böylelikle hafta başından bu yana, toplamda %8,31 oranında değer kaybetmiş oldu.

Şirket, ilk çeyrekte 17 milyon 900 bin 366 TL esas faaliyet karı elde ederken, faiz, amortisman ve vergi öncesi (FAVÖK) marjında %28’lik artış oldu. Özkaynak karlılığı bir önceki yılın aynı çeyreği ile karşılaştırıldığında, %40 oldu.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut Levent Ünlü, elde edilen sonuçların stratejilerini gerçekleştirme açısından motive edici olduğunu söyledi. Yeni tamamlanan halk arz süreciyle birlikte, köklü ve sağlam yapılarını yüzyıl sonra da sürdürmeyi hedeflediklerinin altını bir kez daha çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu