Yatırım yapmaya başla!

Unilever Yeni Plastiklerin Kullanımını Yarı Yarıya Azaltmayı Taahhüt Etti

Unilever, 2025 yılına kadar geri dönüştürülmemiş plastiklerin kullanımını yarı yarıya azaltacağını açıkladı.
Unilever Yeni Plastiklerin Kullanımını Yarı Yarıya Azaltmayı Taahhüt Etti

Dove, Ben & Jerry’s, Lipton gibi markaları bünyesinde barındıran Unilever, 2025 yılına kadar daha önce geri dönüştürülmemiş plastiklerin kullanımını yarı yarıya azaltacağını söyledi.

Tüketim malları devi bugünkü açıklamasında, bu hedefe 100.000 tonun üzerinde plastik ambalajın mutlak kullanımını azaltarak ve geri dönüştürülmüş plastik kullanımını hızlandırarak ulaşacağını bildirdi.

Geri dönüştürülmemiş plastiklerin, geri dönüşümlü olanlar yerine hammadde kullanılarak üretildiği bilgisi verildi.

Unilever CEO Geri Dönüştürülmemiş Plastik kullanımı Azaltacak Firma ayrıca sattığından daha fazla plastik ambalaj toplama ve işleme konusunda yardım sözü de verdi. Unilever’in şu anki plastik ambalaj kaplama izi her yıl 700.000 ton civarında. Unilever CEO’su Alan Jope, şirketin verdiği söze ilişkin bir açıklamasında şöyle dedi: “Geri dönüştürülmemiş plastiği yarıya indirme yöntemimiz ilk önce kullandığımız plastik miktarında mutlak bir azalmayla olacak ve bu farklı ambalaj formatlarını geliştirmek için en iyi yenilik yeteneğimizi gerektirecek.

Alan Jope ayrıca aynı zamanda geri dönüştürülmüş malzemeleri ve tüketicinin geri dönüşüm akışlarına koyabileceği şeyleri daha fazla kullanacaklarını belirtti.

Unilever CEO Plastik Taahhüdü Ve bunu yaparak geri dönüştürülmüş malzeme sisteminin sürekli gelişimini tetiklemeyi umut ettiklerini aktardı. İlk işin şirketin portföyünü yeniden şekillendirmek olacağını dile getiren Jope, bunun ürünlerin raflarda nasıl görüneceği konusunda köklü bir değişiklik olabileceğini öne sürdü. Sonuçta plastik atık sorunu ve bununla ne yapılması gerektiği işletme için hararetli bir konu. Avrupa Komisyonu da Avrupalıların yılda 25 milyon ton plastik atık ürettiğini ve %30’undan azının geri dönüşüm için toplandığını söylüyor.

Unilever de plastik kullanımıyla mücadele eden birçok şirketten biriydi ve Eylül ayında Burger King İngiltere’de artık çocuk menüleriyle birlikte plastik oyuncaklar sunmayacağını açıklamıştı.

Fast food devi, aynı zamanda İngiltere’deki restoranlarına, insanların tekrar kullanabilmeleri için ücretsiz ya da hediye plastik oyuncaklarını iade etmelerini sağlayacak plastik oyuncak af kutuları kuruyordu. Fikir, geri dönüştürülmüş plastik oyuncakları lokanta oyun alanlarına veya tepsiler gibi eşyalara dönüştürmekti ve Burger King hamlesinin her yıl tahminen 320 ton tek kullanımlık plastik tasarrufu sağlayacağını kaydetmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum