Yatırım yapmaya başla!

Unico Sigorta Kurdaki Hareketliliğe Rağmen Sermayesini Artırma Kararı Aldı

Unico Sigorta CEO'su Cenk Tabakoğlu sermayesini 27 milyon lira artırarak, yatırımcıların Türkiye'ye olan güvenlerinin bir örneğini sundu.
Unico Sigorta Kurdaki Hareketliliğe Rağmen Sermayesini Artırma Kararı Aldı

Yabancı sermayeli Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu, kurdaki hareketliliğe rağmen sermayelerini 27 milyon lira artırma kararı aldıklarını duyurdu. Yabancı hissedarları Alman Kalkınma Bankası ve Hollanda Kalkınma Bankası olan Unico Sigorta, son günlerde yaşanan sıkıntılara rağmen aldığı bu kararla Türkiye’ye olan güvenini göstermiş oldu.

Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu, sermaye artırım kararının son dönemde alındığını söyledi.

Şirketin Türkiye’deki faaliyetlerinin giderek arttığını söyleyen Tabakoğlu, artan faaliyetler doğrultusunda ilerleyen dönemlerde büyümeyi destekleyecek olan sermaye artırımının, böylesi bir dönemde yapılmasının hem kendi açılarından hem de ülkemiz açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Sermaye artırımının büyük kısmını, en çok büyüdükleri alan olan kaskoya ayıracaklarını ve önümüzdeki dönemlerde istedikleri hedefe ulaşmak için kullanacaklarını ekledi.

Tabakoğlu, Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olduğunu ve yaşanan sıkıntıları en kısa sürede aşacağını belirtti.

Geçmiş yıllarda da buna benzer krizlerin yaşandığını belirten Tabakoğlu, Türkiye’nin uzun vadede genç nüfusu ve ekonomisi ile büyüme potansiyelinde olan bir ülke olduğunu, şu anda zorlu sayılabilecek bir dönemde olduğunu ancak olaylara kısa vadeli bakmamak gerektiğini söyledi. Bu konuda Türkiye’ye inançlarının tam olduğunu ve bu doğrultuda TL’ye döndüklerini, Türkiye’ye doğrudan yabancı sermaye getirmiş olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Şirket olarak, üretmeye ve yenilikçi işlere imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Dolar kurundaki sert dalgalanmaya rağmen Türkiye’ye sermaye girişi sağlayan Unico Sigorta’nın, yenilikçi ürünleri ve üst düzeyde hizmet kalitesi ile fark yaratmaya devam ettiği sürece, yatırımcıların desteğini ve hissedarların güvenini her zaman görecekleri belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum