Yatırım yapmaya başla!

Petrol Fiyatları Yılın Geri Kalanında 80 Doları Geçmeyecek!

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Mohammed bin Hamad Al Rumhi, petrol fiyatının bu yıl 80 doları geçmeyeceğini söyledi. Detaylar haberimizde;
Petrol Fiyatları Yılın Geri Kalanında 80 Doları Geçmeyecek!

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Mohammed bin Hamad Al Rumhi, petrol fiyatının bu yıl 70 – 80 dolar/varil aralığında kalmasını beklediğini söyledi. Bugün CNBC’ye açıklama yapan Mohammed bin Hamad Al Rumh, petrol fiyatlarının ortalama 70 dolarlık seviyeden ayrılma olasılığının düşük olduğunu belirterek, fiyatların şu anda adil olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Bu yılın geri kalanında fiyatların 70 ila 80 dolar arasında bir istikrar sağlaması gerektiğini kaydeden Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı görüşünü; “çünkü OPEC’le işbirliği yapan hepimizin isteği, tüketicilerin etkilenmediğinden emin olmak için piyasaya yeterli ham petrol sağlamaktır ve şu anki fiyatın adil bir fiyat olduğunu düşünüyoruz” sözleriyle aktardı.

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Mohammed bin Hamad Al Rumhi’nin “yılın geri aklanında petrol 80 doların üzerine çıkmayacak” açıklaması dikkat çekti.

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Petrol Fiyatları Yılın Geri Kalanında 80 Doları Geçmeyecek!Şu andaki petrol fiyatının varil başına 70 – 80 dolar arasında olduğunu belirten Bakan; “mevcut fiyatlar bizim yatırımımızı sürdürmemizi sağlayacak ve bize fiyatların 30 ila 40 dolar arasında olduğu birkaç sene öncesine kıyasla geleceğin çok daha parlak olacağı garantisini verecek” dedi.

Analistlerin petrol fiyatlarının varil başına 90 dolara çıkabileceği yönündeki beklentileri konusundaki sorulara ise öyle düşünmediğini söyleyerek yanıt verdi.

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Ticaret Savaşının Talebi Azaltabileceğini Söyledi Konuyla ilgili haberde ayrıca, Brent ham petrolün varil fiyatının Pazartesi günü 77 dolar civarından işlem görürken Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) 70 dolar seviyesinde olduğu belirtildi. Umman Petrol Bakanı Al Rumhi, İran’ın Pazardan çıkan ham petrolünün küresel petrol arzını etkileyebileceği yönünde endişelerinin olmadığını belirterek; “komşularımızın bazılarından ihtiyaç duyulduğu takdirde üretimi artırma kapasitesine emin oldukları yönünde garanti aldık” ifadesini kullandı.

Petrol Fiyatlarındaki Değişimleri Anlık Olarak Takip Etmek için Tıklayın!

Bunun yerine odak noktasına, ABD ile ticaret savaşından sonra Çin’in petrol talebinde meydana gelebilecek olası bir düşüşün alınması gerektiğini bildirdi.

Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Çin'in Talebinde Düşüş Olabileceğini Söyledi Düşüncesini; “Talebin de etkilenme tehlikesi var. İnsanlar genellikle, İran’ın tedariği durdurması halinde ne olur diye düşünerek arz tarafına odaklanıyorlar. Peki, Çin tüketimini azaltırsa ne olur? Dolayısıyla biz tartışmanın her iki tarafına da bakıyoruz” sözleriyle anlattı.

Ticaret savaşına dikkat çeken Petrol Bakanı, bunun Çin enerji tüketimini olumsuz etkileyeceğini, üretim ve ihracat yeteneğini azaltacağını vurgulayarak, pek çok kişinin kendisiyle hemfikir olduğunu ve bunun onlar için iyi olmayacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum