Yatırım yapmaya başla!

Ulysse Nardin’in Bugüne Kadar Ürettiği En Komplike Saat

Ulysse Nardin’in Bugüne Kadar Ürettiği En Komplike Saat

İsviçre 1800’lü yıllardan bugüne kadar saatçiliğin adeta başkenti olmuştur. Kaliteli işçilikleri ve şık görünümleriyle dünyanın en pahalı saatleri bu ülkede oluşturulmuştur. Ulysse Nardin de 1846 yılından beri bu sektörde hizmet veren köklü saat üreticileri arasındaki yerini almıştır. Genellikle denizci saatleri üreten Ulysse Nardin, bugüne kadar oluşturduğu bütün saat modelleriyle kullanıcıları tarafından övgüler toplamayı başarmıştır.

Şimdi ise bu İsviçreli saat üreticisi, Rolex 2016 Cosmograph Daytona gibi özel modellerin de yer aldığı Baselworld Fuarı için en kompleks saatini tasarladı. Firmanın Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon adını verdiği bu değerli saat, fazlasıyla şık görünümü ve inanılmaz derecede karmaşık mekanizmasıyla aksesuar severleri baştan çıkaracak gibi görünüyor. Dilerseniz birlikte, bu saatçilik devinin en yeni ve en kompleks tasarımı olan Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon saatinin tasarımına, mekanizmasına ve fiyat etiketine daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda Ulysse Nardin’in bugüne kadar ürettiği en komplike saat:

Ulysse Nardin’in En Kompleks Saatinin Tasarımı

Ulysse Nardin'in En Kompleks Saatinin TasarımıYıllar boyunca, çapa şeklindeki armasıyla denizcilere saat üreten Ulysse Nardin; yeni Grand Deck Marine Tourbillon modeliyle de bu geleneği devam ettiriyor. Dünyanın en gözde saat markalarının birbirinden lüks modelleri arasında yer almaya aday bu yeni Ulysse Nardin modeli, 44 milimetrelik yapısı ve 18 ayar beyaz altından oluşan kasasıyla dikkat çekiyor. Bu göz alıcı modelin, Ulysse Nardin’in Marine koleksiyonuna ekleneceği biliniyor. Kaliteli ve lüks bir yelkenliden esinlenilerek tasarlanan bu parçanın kadranı, maun ağacından oluşturulmuştur. Saatin şıklığına şıklık katan ön ve arka kasası ise safir kristal camlar ile süslenmiştir.

Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon Saatinin Karmaşık Mekanizması

Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon Saatinin Karmaşık MekanizmasıSaatin mavi renkli dakika sayacı, saydam bir misina tarzı makara ile bir yük kolu gibi hareket etmektedir. Dakika ibresi 60’a vurup sıfıra döndüğünde ise havalı bir animasyon ortaya çıkmaktadır. Saat göstergeleri ise çift diskli büyük bir ekran ile gösterilmektedir. Ulysse Nardin bu modelin içerisini, kendi yapmış olduğu çabuk kurulma sistemli UN-630 kalibre mekanizması ile donatmıştır.

Erkekler için 2016 modasına uygun üretilmiş en iyi saatler arasında yer alacak kapasiteye sahip bu model; 60 dakikalık Flying Tourbillon sistemine sahip olup, 48 saatlik güç rezervi yapabilmektedir. Ayrıca 100 metreye kadar suya dayanıklı olan Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon saatinin kompleks işleyişi, arka kasasının şeffaf yapısı sayesinde rahatlıkla görülebilmektedir.

İnanılması Zor Bir Tasarım Ürünü Olan Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon Modelinin Fiyatı

İnanılması Zor Bir Tasarım Ürünü Olan Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon Modelinin FiyatıTimsah derisinden üretilen kordonu, kasası ile uyumlu 18 ayar beyaz altından tokası ile Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon modeli; tam bir sanat eseridir. Marine koleksiyonunun bir parçası olan bu başyapıt, oldukça rahat ve kullanışlı bir modeldir. Sadece 18 adet üretilen sınırlı sayıdaki bu parça, yaklaşık 293 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı Ulysse Nardin saatleri arasında yer alacaktır. Farklı ve tarz tasarımı ile birçok lüks saatin ve mücevherin yer aldığı 2016 Baselworld Fuarı’nda Ulysse Nardin’in fark yaratmasını sağlayan bu modelin mekanizması tam 469 parçadan oluşmuştur.

Dünyanın en iyi saatlerinden bazılarını üreterek isim yapmış bir marka olan Ulysse Nardin, 2016 Baselworld Fuarı’nda tanıtmış olduğu yaklaşık 300 bin dolarlık Grand Deck Marine Tourbillon modeliyle de şanını sürdürmeye devam ediyor. Sizlerle birlikte incelemiş olduğumuz, İsviçre devi Ulysse Nardin’in bu yeni modelini bileğinizde görmek ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum