Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ULUUN, KRVGD ve TNZTP’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören ULUUN sermaye açıklamasını, KRVGD ve TNZTP ise sözleşmelerini açıkladı. İşte detaylar;
ULUUN, KRVGD ve TNZTP’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret (ULUUN), kayıtlı sermaye tavanının 422.500.000 TL’den 2.500.000.000 TL’ye artırılması ve kayıtlı sermaye tavan süresinin 2027 sonuna kadar uzatılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptı.

ULUUN, günlük yüzde 2,5 düşüşle 28 TL’ye geriledi. Şirketin hisselerinde aylık kazanç 8,3, yıllık ise yüzde 233 seviyesinde.

Kervan Gıda

Borsa İstanbul’da KRVGD koduyla faaliyet gösteren Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret yaptığı bir sözleşme hakkında bilgilendirme yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Öz Gıda İş Sendikası (ÖZGIDA-İŞ) ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını duyurdu. Bu çerçevede 24 ay süreli Toplu iş sözleşmesinin imzalandığı aktarıldı.

KRVGD, yatay seyrederek 19,2 TL’den işlem görüyor. Hisselerde haftalık kayıp yüzde 12,5, aylık ise yüzde 15 seviyesinde.

Tapdi Oksijen

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret, kat karşılığı yaptığı inşaat sözleşmesine yönelik detayları paylaştı. İzmir Buca Tınaztepe Mahallesi’nde 6.677 metrekare yüzölçümlü Hazine adına kayıtlı taşınmazın 204.600.000 TL bedelle satın alındığını hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu taşınmaz için şirket ile müteahhit firma arasında yüzde 50 – yüzde 50 paylaşım oranlı kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Projenin avan olarak 400 adet 1+1 daire ve 23 adet iş yerinden oluşan bir kompleksten oluşmasının planlandığı aktarıldı. Sözleşmenin imzalanması ile birlikte Müteahhit firmadan paya isabet eden 99 milyon TL tutarındaki 5 adet vadeli çekin peşinat olarak tahsil edildiği ifade edildi.

Projenin ek süreler dahil 36 ay içinde tamamlanması hedefleniyor ve proje sonunda şirketin payına düşecek daire ve işyerleri karşılığında 500 milyon TL’lik bir kar elde edeceği düşünülüyor.

TNZTP, duyurularından güç alarak günlük yüzde 10 artışla 23,2 TL’ye çıktı. Hisselerde haftalık kazanç yüzde 20, aylık yüzde 60, yıllık ise yüzde 107 seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın