Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulusoy Un’un Uzun Vadeli Temerrüt Notu BB Olarak Güncellendi

JCR Avrasya tarafından Ulusoy Un'un uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları BB olarak güncellenirken, görünümleri stabil bırakıldı.
Ulusoy Un’un Uzun Vadeli Temerrüt Notu BB Olarak Güncellendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı ortaklıkları için JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından kredi notu güncellemesi paylaşıldı.

Yapılan açıklamada; şirketin uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları BB düzeyinde işaretlendi. Görünümleri ise stabil olarak belirtildi. Uzun vadeli ulusal notu ise A (Trk) ve stabil görünüm olarak açıklandı.

Ulusoy Un’un kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları da B olarak işaretlenirken, görünümü stabil olarak bırakıldı. Kısa vadeli ulusal notu ise A-1 (Trk) şeklinde belirtildi ve görünümü stabil oldu.

Şirketin notlarını etkileyen olumlu özellikler; sağlam bir ihracat profili ve gelirde sürdürülebilirlik ve ağırlıklı olarak uluslararası satışların tetiklediği FAVÖK yaratma kapasitesi ile yerleşik bir geçmiş performansı şeklinde açıklandı. Aynı zamanda şirketin likidite pozisyonunu destekleyen güçlü net işletme sermayesi ile faaliyet göstermesine, etkin risk yönetimi ve alacak sigortası poliçelerinden elde ettiği destek ile yüksek varlık kalitesine işaret edildi.

Negatif yönler ise operasyonel döngü için fon ihtiyacını gösteren negatif nakit akışı metrikleri, özellikle kısa vadeli olmak üzere yükselen borç düzeyi, büyük ölçüde kur farkı giderlerini de içeren artan finansman maliyetleri nedeniyle kârlılık oranları üzerindeki baskı ve Covid-19 pandemisi şeklinde sıralandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Ulusoy Un hisseleri (ULUUN) %2,67 oranında düşüşle 6,57 liradan işlem görmeye başladı.
Ulusoy Un Hisseleri %2,67 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 7,27 lira ile 14 Nisan 2021 tarihinden sonra gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetti. Ancak bu seviyeden sonra düşüşe geçen hisseler, günü 6,75 liradan tamamladı.

Ulusoy Un hisseleri bugünkü işlemlere ise 6,78 liradan başladı. Açılışın ardından en yüksek 6,84 lirayı gören hisseler, buradan düşüş eğilimi kaydetmeye başladı. 6,51 liraya kadar inen hisseler, bu seviyenin üstünde tutunmaya çalışıyor.

Hisselerde aşağı yönlü baskının güçlenmesi durumunda, 6,44 ve 6,31 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 6,75 ve 6,96 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %20,21 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %26,19 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %24,06 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu