Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulusoy Un’un Bağlı Ortaklığı 127 Milyon TL’lik İhale Kazandı

Ulusoy Un bağlı ortaklarından Rolweg S.A. buğday ithalatı ihalesini kazandı. Konunun detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan duyuruldu.
Ulusoy Un’un Bağlı Ortaklığı 127 Milyon TL’lik İhale Kazandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olan Rolweg S.A. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun 04.08.2021 tarihinde yapmış olduğu Buğday İthalatı ihalesini kazandı.

İhalede Rolweng’in teklif ettiği miktar 127 milyon 536 bin Türk lirası (14 milyon 934 bin dolar) oldu.

1989 yılından bu yana faaliyet gösteren Ulusoy Un hisseleri dünkü işlemlerde zayıf seyretti.
Ulusoy Un Hisse Aylık Değişim
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Borsa İstanbul gıda ve içecek endeksi (XGİDA) altında yer alan ULUUN kodlu hisseler, 4 Ağustos işlemlerini %0,39 artıda tamamladı. Gün içinde 5,07 – 5,15 arasında hareket etti. Kapanışı 5,12 liradan yaptı.

Yukarıdaki grafikte şirket hisselerinin son bir aylık değişimini görüyoruz. Hisseler 5 Temmuz’da 5,19 liradan işlem gördü. 13 Temmuz’da 4,67 ile 4 haftalık sürenin en düşüğünü kaydetti.

Bu tarihten sonra hafif toparlanma göstererek, 2 Ağustos’ta 5,20’ye çıktı. Bu seviye son bir ayın en yükseği oldu. Ulusoy Un hisseleri bu değişimlerle birlikte, yatırımcısına bir ayda %2,40 oranında pozitif getiri sundu.

Hisselerin haftalık değişimi %2,81 artışa işaret ederken, gördüğü en düşük fiyat 4,91, en yüksek 5,20 oldu. Ulusoy Un hissesi alanlar son bir yılda ise %19 oranında kazanç elde etti. Yıllık zirve 8,76 lira olarak kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu