Yatırım yapmaya başla!

Uluslararası Enerji Ajansı’nın 2030 Yılı Elektrikli Araç Sayısı Tahmini!

Uluslararası Enerji Ajansı, önümüzdeki 12 yıllık bir süreçte dünyada ne kadar elektrikli araç olacak onu tahmini etti!
Uluslararası Enerji Ajansı’nın 2030 Yılı Elektrikli Araç Sayısı Tahmini!

Dünya otomobil üreticilerinin en çok ağırlık verdiği kısım artık “Elektrikli Araç”lardır. 1997 yılında Toyota’nın Prius ile başlattığı hibrit akımına karşı Tesla, tamamı elektrikli araçlarla çıkış yapmıştı. Öncü firma olmak her zaman iyi olsa da VW, Mercedes, Ford, Audi, Honda, Mazda gibi devler, milyon dolarlarını yeni emisyonsuz araçlarına yatırıyor.

Alman Mercedes, ilk etapta girdiği hibrit ünitelerin üzerine, S Serisi ile ilk olarak başlatacağı full elektrikli aracını çıkarmaya hazırlanıyor. Taleplerin arttığı net şekilde gözükürken, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) 12 yıl sonra yeni nesil motorlu araçların ne kadar adete ulaşacağını tahmin etmiş.

Dünyadaki Elektrikli Araç Filosu Her Geçen Sene Katlanarak Çoğalıyor!

Dünyadaki Elektrikli Araç Filosu Her Geçen Sene Katlanarak Çoğalıyor!Araştırma ve tahminler hibrit ve tamamı elektrikli araçları kapsıyor. Geçen sene ki analizler EV araç sayısının %54 arttığı, 3.1 milyona ulaştığı aktarıldı. Büyük sıçramaların görüldüğü geleceğin araçları IEA’ya göre 2030 yılında 125 milyon adede ulaşacak.

Yüksek artışın nedeni; başta Çin olmak üzere bazı ülkelerin fosil yakıtlı araçlara karşı açtığı savaşlar! Bu durum otomotivcileri tam kapasiteli üretim yapmaya zorlayarak, en iyiyi çıkarma yarışına döndürdü.

Temiz dünya için atılan en büyük adımlardan biri olan elektrikli otomobiller, 2035 ve 2040’lı yıllarda 300 milyonu geçeceği tahmin ediliyor. Aynı senelerde dünyadaki toplam araç sayısının da 2 milyar civarlarında olması bekleniyor.

IEA konudan bahsederken en çok teşviğin Çin’de olduğunu söyledi. İnsanları yeni EV kavramına yönlendirmek için şehir içi park, vergi ve farklı birçok avantajları devletler sunmaya başladı. Ve 2025 yılında farklı 15 ülkenin kendi aldığı kararlar doğrultusunda, sınırları içerisine fosil yakıtlı araçların alınmayacağı biliniyor. Sanırız belirtilen yıldan sonra  elektrikli araçların asıl büyük patlamaları yaşanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum