Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nden Fiyatlarla İlgili “Algı” Uyarısı

Son haftalarda kırmızı et fiyatlarının daha da yükseleceğine dair ifadelere yönelik yanıt Ulusal Et Konseyi’nden geldi. İşte detaylar;
Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nden Fiyatlarla İlgili “Algı” Uyarısı
HABER GİRİŞ

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı Ahmet Hacıince, kamuoyunda son haftalarda sığır karkas eti fiyatlarındaki yükseliş sonrası bazım kesimler tarafından korkuya dayalı bir algı oluşturulmaya çalışıldığını paylaştı. Yazılı açıklama yapan Hacıince, et sektörüyle ilgili fiyat hareketlerini değerlendirdi.

Konsey olarak bilerek veya bilmeyerek et fiyatlarının kontrolden çıkacağı gibi bir algı yapan kesimlerin bu davranışlarından uzak durmasını talep etti. Her piyasanın arz ve talep dengesini kendisinin kuracağını aktardı.

Sığır karkas eti fiyatlarında bir miktar artış gözlendiğine işaret eden Hacıince, kuzu fiyatlarının da bu seviyelerde olduğunu, hafif fiyat hareketlerinin ardından yapılan algıyı anlamakta güçlük çektiğini vurguladı.

Kesimlik sığır veya et ithalatına sıcak bakmadıklarını söyledi ve Türkiye’nin hayvan varlığına bakıldığında kırmızı et ihtiyacını kendi dinamikleriyle karşılayabilecek bir ülke olduğunu kaydetti. Piyasa talep noktasında durgunlaştığı takdirde ne yapılırsa yapılsın fiyatları anormal noktalara çekmenin ve kontrol çıkarmanın hiçbir şekilde mümkün olmadığını savundu.(AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.