Yatırım yapmaya başla!

Uludağ İhracatçı Birlikleri 2019 Kasım’da 2,8 Milyar Dolarlık Gelir Elde Etti

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) 2019 yılının Kasım ayında 2,8 milyar dolarlık ihracata imza attı.
Uludağ İhracatçı Birlikleri 2019 Kasım’da 2,8 Milyar Dolarlık Gelir Elde Etti

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), genel sekreterlik bazında Türkiye’de en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci birlik konumunda bulunuyor. Söz konusu bu birlik, 2019’un Kasım ayına ilişkin ihracat faaliyetlerini açıkladı. Bahsedilen dönemde 2,8 milyar dolarlık ihracata imza atan UİB, son 12 ay içinde ise 31 milyar 697 milyon dolarlık dışa satım yaptı.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) Kasım ayına ait ihracat tutarı ise 2,4 milyar dolar olarak ölçülürken, bu alt grubun son 12 ay içindeki ihracat tutarı 27,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Yine birlik bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği de (UTİB) söz konusu dönemde 107,2 milyon dolarlık ürün ihraç etti. UTİB’in son 1 yıl içindeki ihracatı 1,2 milyar dolar olarak kaydedildi.

Uludağ Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ise bu yılın Kasım ayında 52,5 milyon dolar tutarında ihracat yaptı.

UHKİB 52,5 Milyon Dolar İhracat GerçekleştirdiBöylelikle UHKİB’in faaliyetleri 2018 yılının aynı ayına kıyasla %9,34 arttı. Bu alt grubun son 1 yıl içindeki ihracat faaliyeti ise kaydettiği %7,67 artışla birlikte 679 milyon dolar seviyesine tırmandı. Birliğin bir diğer alt grubu olan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), geriye dönük son 1 yıl içinde 157,7 milyon dolarlık ihracat faaliyetine imza attı.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin (UYMSİB) verileri ise yılın 11 aylık döneminde gerçekleştirilen ihracat tutarının 7,1 milyon dolar olduğunu gösterdi. Bu alt grup son 1 yıl içinde dışa satım faaliyetlerini %1,59 artırarak 132 milyon dolar seviyelerine taşıdı.

İhracat kaydı UİB üzerinden yapılıp söz konusu bu gruplar arasında bulunmayan ve “diğer” olarak adlandırılan sektörlerin söz konusu döneme ilişkin ihracatı 206,5 milyon dolar olarak belirlendi.

Diğer Sektörlerin İhracatı 206,5 Milyon Dolar OlduTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) yakın zamanda açıkladığı veriler, 2018 yılında 31,6 milyar dolar seviyesinde bulunan Türk otomotiv endüstrisi ihracatının 2019 yılı bittiğinde 30 milyar doları aşacağı yönündeki tahminlere yer vermişti. Otomotiv ihracatı bu yılın 10 aylık döneminde ciddi oranda artış kaydetmişti. Veriler bu yılın Ocak-Ekim döneminde sektörün toplam ihracatının 25,4 milyar dolara çıktığını gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum