Yatırım yapmaya başla!

Anlamasalar Bile Kripto Paralara En Çok Yatırımı Ultra Zenginler Yapıyor!

Geçen yıl ceplerine 1 trilyon dolar daha kolay ultra zenginler, kripto para yatırımlarında ilk sıralarda yer alıyorlar. İşte şaşırtan araştırma hakkında detaylar;
Anlamasalar Bile Kripto Paralara En Çok Yatırımı Ultra Zenginler Yapıyor!

Kripto para birimlerinin bir yatırım aracı olarak görülemeyeceğini dünyanın en büyük bankaları ve en ünlü uzmanlar açıklıyorlar. Hatta Forbes’in güncel listesine göre dünyanın 3. en zengini olan Buffett, kripto paralardan uzak durulması gerektiğini söylemiştir. Birinciliği Jeff Bezos’a kaptıran ve 2. Sıraya yerleşen Bill Gates de kripto paraların ölümcül olduklarını belirtmiştir. Ama yapılan araştırmalar; kripto paralara en çok ultra zenginlerin yatırım yaptığını gösteriyor.

“Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedirten araştırma sonuçlarına göre; 2017 yılında ultra zenginler kripto paralara hatırı sayılır miktarda yatırım yaptılar.

Anlamasalar Bile Kripto Paralara En Çok Yatırımı Ultra Zenginler Yapıyor!

Knight Frank tarafından yapılan son araştırmanın sonuçları servet danışmanları ve özel bankalar üzerinden yapıldı. Ankete katılanların yüzde 21’i, müşterilerinin kripto paralara yaptıkları yatırımların oldukça fazla olduğunu açıkladılar. Bu durumda, ultra zenginlerin sağ gösterip, sol vurduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Şirketin Asya Pasifik Araştırma Sorumlusu Nicholas Holt ise CNBC’ye verdiği demeçte, blok zinciri konusunun henüz anlaşılmadığına dikkat çekiyor.

Blok Zincirini Anlamadan Yatırım Yapılıyor

Holt, insanların daha blok zinciri teknolojisini anlamamasına rağmen yatırım yapma konusunda oldukça cesur olduklarını dile getirdi. Ultra zenginlerin bu konuyu henüz anlamamalarına rağmen yatırımlarını artırmasını ilginç bulduğundan bahsetti. Gerçi ultra zenginlerin anlamalarına zaten gerek yok; çünkü onlar için bu işleri yapan danışmanları bulunuyor.

Araştırma sonuçlarından alınan diğer bir bilgi ise ultra zenginlerin hisse senedi ve emlak yatırımlarına ara vererek bu işe merak saldıklarıdır.

Hisse Senedi Yerine Kripto Paralar Tercih Ediliyor

Holt, hisse senetlerinin 2017 yılında gösterdikleri performans göz önüne alındığı zaman, ultra zenginlerin bu şekilde yön değiştirmelerini şaşırtıcı bulmadığını söylüyor. Yine de daha kripto paralara tam güven oluşmamasına ve blok zinciri mantığının henüz anlaşılamamış olmasına rağmen; yatırımları ile ünlü ultra zenginlerin büyük çoğunluğunun portföylerine eklemesini ilginç buluyor. 2017 yılında zenginlerin kasasına 1 trilyon dolar daha girdiğini hatırlayacak olursak; kripto paraların bu konuda büyük bir payı olduğu yorumunu yapabiliriz belki de ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum