Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker’den Borçlanma Açıklaması Geldi

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., yurt dışında satılmak üzere borçlanma aracı ihracındaki talep işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu.
Ülker’den Borçlanma Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışında satılmak üzere borçlanma aracı ihracına ilişkin yatırımcı toplantıları hakkında açıklamasını paylaştı.

Açıklamada, İrlanda borsasında işlem görmesi planı yapılan tahvil ihracı için talep toplama işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi.

27 Haziran 2024 tarihinden başlamak üzere 2 iş gününde şirketin üst düzey yöneticilerinin, yurt dışında potansiyel yatırımcılarla görüştüğü belirtildi.

Toplamda 20 ülkeden 100’den fazla yatırımcının tahvil ihracı için katılım sağladığı ve talep toplamada hedef 550 milyon dolar iken 1.4 milyar dolar talep geldiği açıklandı.

Açıklamada, “Bunun neticesinde ihraç edilecek tahvillerin nominal değeri 550 milyon ABD doları ve 7 yıl vadeli olarak ve yüzde 7.875 yıllık faiz oranıyla gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Satış işlemlerinin yüklenim sözleşmesinin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu’ndan tertip ihraç belgesi onayının alınmasına müteakiben sürecin 8 Temmuz 2024 tarihinde tamamlanması beklenmektedir” denildi.

GCM Yatırım Banner
Ülker Hisse 02.07.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borçlanma aracı ihracına ilişkin gelişmeleri paylaştığı günde ULKER kodlu hisseler artıda kayda geçti. Yıllık primi yüzde 400’e koşan ULKER, aylık yüzde 26 yükseldi. Hisseler yazım anında yüzde 3’ün üzerinde artıda 171.8 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.