Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker Tahvil İhracı için Dev Bankaları Yetkilendirdi

Ülker Bisküvi tarafından yapılan açıklamada, yurt dışında satılmak üzere borçlanma aracı ihracına ilişkin yatırımcı toplantılarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.
Ülker Tahvil İhracı için Dev Bankaları Yetkilendirdi
HABER GİRİŞ

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yurt dışında satılmak üzere borçlanma aracı ihracına ilişkin yatırımcı toplantıları hakkında açıklama yapıldı.

KAP’a gönderilen bildirimde, şirket tarafından ihraç edilmesi planlanan tahvillerin, “Rule 144A” ve/veya “Regulation S” formatında yurtdışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda J.P. Morgan Securities plc, Merrill Lynch International, Emirates NBD Bank PJSC, HSBC Bank plc ve Rabo Securities’in yetkilendirildiği bilgisi verildi.

Açıklamada, 27 Haziran 2024 tarihinden başlamak üzere şirketin üst düzey yöneticilerinin, yurt dışında mukim potansiyel yatırımcılar ile organize edilecek bir dizi yatırımcı toplantısına (roadshow) katılmasının planlandığı belirtildi.

Şirket, 10 Mayıs’ta Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onay tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olmak üzere yurtdışında borçlanma aracı ihracına ilişkin onay verildiğini hatırlattı.

ULKER saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu kapsamda, ihraç edilmesi planlanan tahvillerin satışından elde edilecek gelirin tamamının şirket tarafından 30 Ekim 2020 tarihinde satışı tamamlanan 30 Ekim 2025 vadeli tahvillerin (eurobond) alımında kullanılması planlandığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada işlem gören şirketin hisseleri bu Salı günü 174,4 TL ile yeni rekorunu kırmıştı. ULKER bugün itibarıyla yüzde 1,4 artış yaşadı ve 164 TL seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.