Yatırım yapmaya başla!

Ülker, 2021’e Kadar 5 Milyar TL Yatırım Yapacak

Ülker, 2021’e Kadar 5 Milyar TL Yatırım Yapacak

Türkiye’nin en önemli holdinglerinden biri olan Yıldız Holding, hedef büyütmeye devam ediyor. Bisküvi, çikolata ve kek denildiğinde herkesin aklına gelen ilk markalardan biri olmayı başaran Ülker; 2021 yılı için rakiplerine göre çıtayı yükseltti. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, planladıkları yatırımlar ve 15 Temmuz darbe girişimi süreciyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Ülker’in açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Uçurumun kenarına gelmek hepimize büyük bir travma yaşattı”

15 Temmuz süreciyle ilgili olarak yaptığı açıklamada Ülker; Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi uçurumun kenarına geldiğini belirterek, büyük bir travma yaşandığını söyledi. Ancak bu travmanın sivil halkın yardımı ve dayanışmasıyla atlatıldığını belirten Ülker, milletçe bu belanın defedildiğini dile getirdi. Ülker, Türkiye’nin geleceği için iş adamlarına büyük bir görev düştüğünü belirterek, herkesin işine daha çok sarılması gerektiğini ve kendilerinin bu prensip çerçevesinde hareket ettiklerini ifade etti.

“2021 yılına kadar yatırımlarımızı arttırmayı hedefliyoruz”

Holding’in geleceğe yönelik projeleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ülker; 2021 yılına kadar yatırımları artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, 5 milyar TL düzeyinde hedef belirlediklerini söyledi. Tüm dünyada lider konuma gelmek istediklerini belirten Ülker, Gebze’de Ar-Ge merkezi kuracaklarını dile getirdi. Ülker; global markaların yanı sıra yeni yerel lezzetleri de lokal markalarla birlikte dünya pazarına sunacaklarının altını çizerek, bu stratejilerle 2021 yılına kadar pazarın en aktif ve en hızlı büyüyen şirketi olmayı hedeflediklerini ifade etti.

“İngiltere’de lider olmayı hedefliyoruz”

Ülker açıklamalarının devamında ise holding’in İngiltere ve yurt dışı hedeflerinden bahsetti. Ülker, İngiltere’nin dünyada bisküvinin en çok tüketildiği ülke olduğunu belirterek, şu an bu pazarda McVitie’s’in lider konumda bulunduğunu söyledi. Ülker; hali hazırda şirketin, Türkiye ve komşu coğrafyalarda saygıdeğer bir marka olduğunu dile getirdi. Ortadoğu ve Afrika’da şirketin lider konumda bulunduğunu belirten Ülker, bu liderliği ilerleyen günlerde pekiştireceklerinin de sinyalini verdi. Ülker son olarak, Türkiye’de ürettikleri tablet Godiva’ların Kuzey Amerika’daki raflarda yerini almaya başladığını belirterek, bunu tüm dünyaya yayacaklarını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum