Yatırım yapmaya başla!

Ulaştırma Bakanı Turhan Online Tanzim Satışlarını Başlatacaklarını Duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tarladaki fiyatıyla tüketici ulaştırılan sebze ve meyvelerin online tanzim satışlarının da en yakın zamanda başlayacağını bildirdi.
Ulaştırma Bakanı Turhan Online Tanzim Satışlarını Başlatacaklarını Duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada tanzim satışlarının internet ortamında da yapılmasına imkan sunacak bir proje üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan ise bu konu hakkında daha somut açıklamalar geldi. Bakan Turhan, sebze – meyve fiyatlarındaki yükselişin karşısında vatandaşlara ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama konulan tanzim satışlarının yakın zamanda online olarak da başlatılacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan tanzim satışlarının Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatılacağını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yanında PTT desteğiyle başlatılan proje kapsamında vatandaşların tarım ürünlerine en kısa zamana da ulaşılabilmesi amacıyla internet ortamında satışlara başlanacağı belirtildi. Aracı kişilerin aradan çıkarılacağını ifade eden Turhan PTT AVM’nin internet sitesinden satışa sunularak, vatandaşların tanzim noktaları önünde uzun kuyruklar oluşturmasının da önüne geçileceğini ifade etti. e-tanzim olarak hizmete sunulan gıda ürünlerinin fiyatları da diğer tanzim noktaları ile aynı olacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, gıda terörüyle vatandaşlara zarar verilmek istendiğini belirtti.

Dün Bartın’da bir konuşma yapan Fatma Betül Sayan Kaya, gıda terörüyle çok güçlü bir şekilde mücadele ettiklerini, 50 farklı noktada tanzim satışlarının kurulduğunu ve fiyatlarda düşüşlerin başladığını söyledi. Yapılan şeyin milletin boğazıyla oynamak olduğunu ifade eden Kaya, bu uygulama sayesinde yakında marketlerde de düşüş olacağını dile getirdi.

Ülkenin geleceği, 2023, 2053 ve 2071’e kadar güçlü şekilde ilerlemesi için sürekli çalıştıklarını, 17 yıldır milletten aldıkları destekle 81 milyona hizmet verdiklerini ve milli iradenin üzerinde bir güç tanımadığını aktardı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya 15 Temmuz gecesinde kendisinin 6 aylık bebeğinin evde bırakarak Meclis’e gittiğini, milletin iradesine sımsıkı sahip çıktıklarını, şimdi ortaya konuşan gıda terörünü de hep birlikte yeneceğimizi dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ilk günden 297,7 ton sebze ve meyve satıldı.

Aradaki komisyoncuları devre dışı bırakarak, üreticiden tüketiciye düşük ücretlerle tarım ürünü ulaştırmak için başlatılan tanzim satışlarında, daha ilk günden 300 tona yakın sebze-meyve satıldığı belirtildi. Bu noktalarda en çok satılan ürün 118 tonla domates olurken, onu 73 tonla soğan, 70 ton ile patates, 16 tonla ıspanak, 15 tonla salatalık, 2,7 tonla patlıcan, 2 tonla çarliston biber ve bir ton ile sivri biber takip etti.

Fiyatlara bakıldığında ise; domates 3, patlıcan 4,5, salatalık 4, çarliston biber 6, sivri biber 6, soğan 2, patates 2 ve ıspanak 4 liradan tüketiciyle buluştu. Ancak satış noktalarının önünde uzun kuyrukların oluşması ve bazı vatandaşların hizmetten tam anlamıyla yararlanamaması, yetkilileri online satış ortamının da devreye sokulması konusunda adım atmaya yöneltti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum