Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulaşımda Öğretmen Kampanyası! Yüzde 50 İndirimli

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Öğretmenler Günü'nü sebebiyle 24-30 Kasım tarihleri arasında ulaşımda indirim yapıldığını açıkladı. İşte detaylar;
Ulaşımda Öğretmen Kampanyası! Yüzde 50 İndirimli
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamayla 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle 24-30 Kasım arasında öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını bildirdi. Kararın, Öğretmenler Günü haftasında öğretmenlere hediye vermek için alındığını kaydetti.

Öğretmenlerin haklarının ödenemeyeceğini söyleyen Uraloğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 24-30 Kasım tarihleri arasında yüksek hızlı trenler (YHT) ile anahat trenlerinde öğretmenlere yüzde 50 indirim yapılacağına işaret etti.

Bakan Uraloğlu, normalde yıl boyunca öğretmenlere TCDD tarafından tüm tren seyahatlerde yüzde 15 indirim uygulandığını da anımsattı.

Öğretmen Kimlik Kartı ile İndirimden Faydalanılacak

Uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ya da özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenlerin yararlanabileceği belirtildi.

Ayrıca yüzde 50 indirimden, uygulama ve araştırma merkezleri dahil tüm yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenlerin de faydalanabileceğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Bakan Uraloğlu yazılı açıklamasında, indirim uygulamasından faydalanabilmek için öğretmen kimlik kartlarının ibraz edilmesinin yeterli olacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın