Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’nın NATO Başvurusu 3. Dünya Savaşı’nı Tetikledi

Rus tarafı, Ukrayna'nın NATO üyeliğine hızlı şekilde başvuruda bulunmasını bir propaganda hareketi olarak gördü. Haberin detayları aşağıda;
Ukrayna’nın NATO Başvurusu 3. Dünya Savaşı’nı Tetikledi
Yorum

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreter Yardımcısı Alexander Venediktov, Ukrayna’nın NATO’ya katılımının Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açabileceğini söyledi. Venediktov açıklamasında NATO’nun da bu durumu farkında olduğuna dikkat çekti.

Ukrayna’nın NATO üyeliğine hızlı şekilde başvuruda bulunmasını bir propaganda hareketi olarak tanımlayan Venediktov, böyle bir adımın Üçüncü Dünya Savaşı’nı tetikleyeceğine işaret etti.

Ukrayna’nın bu adımla bilgi gürültüsü yaratmak ve dikkatleri tekrar üzerine çekmek istediğini ifade etti. Venediktov, Batı’nın Ukrayna’ya yaptığı askeri yardımlar ile “çatışmanın doğrudan tarafı olduğunu” savundu.

NATO Üyeliğini Batı ve Avrupa Destekledi

Bu tür eylemlerin tüm insanlık için ciddi sonuçlar doğuracağını vurgulayan Venediktov, Ukrayna’nın NATO’ya katılımının çatışmaya yeni bir nitelik kazandıracağı konusunda uyarıda bulundu.

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) üyelerinin bu adımın intihar niteliğinde olduğunu bildiklerini kaydetti. Buna karşılık bu adımı Batı ve Doğu Avrupa’nın desteklediğini ekledi.

Ukrayna’nın üyelik başvurusuna desteklerin yanında tepkilerin de olduğunu belirten Venediktov, “Ciddi güçler ve hatta Brüksel’in kendisi bile bu girişime coşku duymadan tepki gösterdi ve hemen bir dizi standart karşı sav yayınladı.” dedi.

Her halükarda Rusya’nın tutumunun değişmeyeceğini paylaşarak, Ukrayna’nın NATO’ya veya ABD’nin himayesinde oluşturulan herhangi bir ittifaka katılımının kabul edilemez olduğunu aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu