Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’nın First Lady’si Ülkece Stres Altında Olduklarını Söyledi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska ülkenin tamamının sürekli stres altında olduğunu söyledi.
Ukrayna’nın First Lady’si Ülkece Stres Altında Olduklarını Söyledi
Yorum

Rusya, Ukrayna’ya yönelik Şubat ayında başlattığı saldırıları halen sürdürüyor. Ülkenin farklı bölgelerinde bombardıman devam ederken, Ukrayna First Lady’si Olena Zelenska’dan duruma dair açıklamalar geldi.

Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin eşi Zelenska, 24 Şubat’tan beri sürekli stres altında olduklarını ve bunun hiç bitmediğini söyledi. First Lady, hükümetin Ukraynalıların ruh sağlıkları için yardım almasını sağlamak için destek uyguladığını ve DSÖ ile iş birliği içerisinde olduklarını ifade etti.

Uzman yardımına ihtiyaç duyduklarını ve DSÖ’den destek aldıklarını belirten Zelenska, herkesin cephede ülkesi için savaştığını söyledi.

Zelenska geçtiğimiz hafta bir dizi dünya liderinin eşlerinin katıldığı bir First Lady zirvesine ev sahipliği yaptı. Görüşmede Ukrayna savaşı ve ihtiyaç duyulan yardım ele alınmştı. Zelenka ayrıca  ABD Kongresi”nde silah yardımını yinelemişti.

‘Ülke Çalışmaya Devam Etmeli’

First Lady ayrıca ülkenin çalışmaya devam etmesi ve insanların devam etmesi ihtiyacının çok önemli olduğunu söyledi.

Zelenska bu konuya dair açıklamasında, “Ülkenin ayakta kalması gerekiyor, bir şekilde normalliği koruması gerekiyor. Askerler bile arkadaşlarına git kahve iç, film izle, sahip olduğun huzurun tadını çıkar diyorlar. Biz burada ön saflardayız.” ifadelerini kullandı.

Bunun çok hassas bir denge olduğunu belirten Zelenska, saldırılara rağmen ülkenin çalışmaya devam etmesi gerektiğini belirtti. Gelişim olmadan hayat olmayacağını ve gelişmeye devam etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu