Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yardım Çağrısı: Boğazları Kapatın

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada Türkiye'den yardım istendi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi, boğazların kapatılması için çağrıda bulundu.
Ukrayna’dan Türkiye’ye Yardım Çağrısı: Boğazları Kapatın
Yorum

Rusya’nın sabah saatlerinde Ukrayna için özel askeri operasyon emri vermesi üzerine Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama yapıldı. Ukrayna’nın Ankara Büyükeçisi Vasyl Bodnar, basın mensuplarına konuştu.

Bodnar, sabah Rusya’nın Ukrayna’nın askeri tesislerine havadan saldırdığını söyledi.

“Ukrayna’nın tümüne ve özellikle de batı bölgeleri dahil olmak üzere tüm topraklarına saldırı yapıldı. Söz konusu saldırı Kırım’dan, Belarus ve Rusya’dan Donbass’taki cephe hattı dahil olmak üzere farklı yönlerden gerçekleştiriliyor…” dedi.

Ukrayna’ya Yardım Edin! Boğazları Kapatın!

Şu anda önemli olanın Ukrayna’ya gösterilecek destek olduğunu vurgulayan Büyükelçi Bodnar, Türkiye’den yardım istedi.

Türk yönetimine ve Türk halkına seslenen Bodnar; “Ukrayna’ya yardım edin. Bu bağlamda hava sahasının ve Rus gemileri için Boğaziçi ve Çanakkale Boğazları’nın kapatılması için çağrıda bulunuyoruz. İlgili resmi talebimizi Türk tarafına ilettik. Aynı zamanda Rus tarafına bir yaptırımın uygulanmasını istiyoruz. Özellikle iş adamlarının hisselerine el konulmasını ve buradan para kazanılmasının önlenmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Savunma silah desteği, mali destek ve insani desteğin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Bodnar, bölge tarihinde görülen bu olayın ilk defa nükleer silaha sahip bir devletin başka bir egemen devlete açık saldırısı olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu