Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’dan İtalya ve İskenderun’a 2 Tahıl Gemisi Daha Gidiyor

Ukrayna tahılının dünya pazarına sevkiyatı devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, 2 geminin daha Ukrayna limanlarından hareket ettiğini duyurdu.
Ukrayna’dan İtalya ve İskenderun’a 2 Tahıl Gemisi Daha Gidiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

22 Temmuz’da imzalanan Tahıl Koridoru Anlaşması kapsamında, Ukrayna limanlarından sevkiyat devam ediyor.

Bu sabah Milli Savunma Bakanlığı, Müşterek Koordinasyon Merkezinin çalışmaları doğrultusunda, yeni gemilerin yola çıktığını açıkladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabında yer alan bilgiye göre Ukrayna’nın Yuzni limanından 11 bin ton soya taşıyan, Sacura isimli gemi İtalya’ya varmak üzere hareket etti.

Arizona adındaki, 48 bin 458 ton mısır taşıyan gemi ise Çernomorsk’tan, İskenderun’a varmak üzere hareket etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Odessa Limanı’ndan hareket eden ilk tahıl gemisinin ardından yaptığı açıklamada, sevkiyatların arkasının geleceğini ve hepsinin aynı usullerle sağlanacağını söylemişti.

Pazar Günü 4 Tahıl Gemisi Hareket Etti

Pazar Günü 4 Tahıl Gemisi Hareket Etti
Kaynak: Twitter

MSB dün yaptığı açıklamada; İtalya’ya 6 bin ton ayçiçek yağı taşıyan Mustafa Necati, Çin’e 45 bin ton ayçiçek küspesi taşıyan Star Helena, İstanbul’a 66 bin ton mısır taşıyan Glory ve İskenderun’a 44 bin ton mısır taşıyan Rica Wind isimli gemilerin Ukrayna’dan hareket ettiğini duyurdu.

Gemilerin Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetime tabi tutulacağı bildirilirken, incelemesi tamamlanan diğer gemiler hakkında da bilgi verildi.

Buna göre İngiltere’ye 13 bin ton mısır götüren Rojen, Türkiye’ye 12 bin ton mısır taşıyan Polarnet ve Ukrayna’ya gidecek olan Osprey S isimli gemilerin denetimlerinin tamamlandığı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu