Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna: Tahıl İthalatına Yönelik Yasak Genişletilmemeli

Ukrayna Ulusal Tarım Forumu, Avrupa Komisyonu temsilcilerine tahıl ithalatına yönelik yasağın genişletilmemesi çağrısında bulundu. Detaylar haberde;
Ukrayna: Tahıl İthalatına Yönelik Yasak Genişletilmemeli
Yorum

Ukrayna Ulusal Tarım Forumu, bir dizi tarım derneği adına Avrupa Komisyonu temsilcilerine ve çeşitli ülke yetkililerine ülkenin tahıl ithalatına yönelik yasağın genişletilmemesi çağrısında bulundu.

Kurumun seslendiği ülkeler arasında Polonya, Macaristan, Slovakya, Bulgaristan ve Romanya yer alıyor.

Ukrayna’dan Alternatif Çözümler için Diyalog Çağrısı

Tarım dernekleri, Doğu Avrupa ülkelerini Ukrayna tahıl ihracatını yeniden başlatmak için müzakereleri sürdürmeye davet etti.

Bunun yanı sıra, Ukrayna’nın tahıl ithalatına yönelik yasağın genişletilmemesi, transit koridorların etkinliğinin arttırılması ve karşılıklı yarar sağlayacak alternatif çözümlerin bulunması için diyalog kurulması çağrısında bulundu.

Tarım camiasının temsilcileri, özellikle Dayanışma Yolları girişiminin uygulanması başta olmak üzere, bu durumun olumsuz etkilerini hafifletmek için alınan önlemlerden dolayı Avrupa Birliği’ne şükranlarını dile getirdi.

Forum, bazı AB üye ülkelerinin tutumu nedeniyle transit yolların verimliliğinin büyük ölçüde düştüğünü ve bunun da aslında bu girişimi itibarsızlaştırdığını söyledi.

Bazı AB Üyelerinin Açıklamalarına Dikkat Çekildi

Ukrayna tarım topluluğu, bazı AB üye devletlerinin, Ukrayna tarım ürünleri ithalatına yönelik yasağın beş AB üye ülkesini de kapsayacak şekilde genişletilmesi olasılığına ilişkin açıklamaları konusunda endişelerini dile getirdi.

Açıklamada “Bunun yukarıda bahsi geçen girişimi tehlikeye attığını ve Ukrayna tarım sektörü için ilave zorluklar yarattığı” ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu