Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Savaşın Bitiş Tarihini Açıkladı!

Ukraynalı yetkililer, tüm dünyada gündeminde olan Rusya-Ukrayna savaşı için bitiş tarihini açıklandı. Detaylar aşağıda;
Ukrayna Savaşın Bitiş Tarihini Açıkladı!
Yorum

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Danışmanı Oleksiy Arestovich, dün geç saatlerde yaptığı açıklamada savaş için bitiş tarihi verdi.

24 Şubat’ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in askeri operasyon emriyle başlayan Ukrayna işgali, üç haftadır sürüyor. Moskova, Ukrayna’ya yönelik saldırıları nedeniyle tüm dünyadan tepki alırken ABD ve Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkenin yaptırımıyla karşılaştı.

Dün Rusya-Ukrayna heyetleri müzakere masasına otururken görüşmeden yine bir ateşkes kararı çıkmadı. Bugün tarafların yeniden bir araya gelmeleri bekleniyor.

Rusya-Ukrayna Savaşı Çok Sürmeyecek

Gelişmeler izlenirken Ukraynalı üst düzey yetkili Oleksiy Arestovich, savaşın Mayıs ayı başlarında biteceğini söyledi.

Arestovich’in açıklamasına göre savaş Rusya’nın komşusuna saldırmak için kaynakları tükendiğinde Mayıs ayı başlarında sona erecek. Reuters’ın aktardığına göre Ukrayna medyasında yayımlanan videoda Arestovich, kesin zamanlamanın Kremlin’in kampanyaya ne kadar kaynak ayırmaya istekli olduğuna bağlı olacağını söyledi.

“Bence en geç Mayıs ayında, Mayıs başında bir barış anlaşması yapmamız gerekiyor, belki çok daha erken olacak, göreceğiz, mümkün olan en son tarihlerden bahsediyorum.”

“Şu anda bir yol ayrımındayız. Ya bir ya da iki hafta içinde çok hızlı bir şekilde bir barış anlaşması yapılacak” diyen Ukraynalı danışman, veya Nisan ortaları ya da sonlarına kadar anlaşma yapılacağını dile getirdi.

Tamamen çılgın bir senaryoda, Rusya’nın bir aylık eğitimden sonra yeni askerler gönderebileceğini ekledi. Yine de Arestovich’e göre, barış bir kez kabul edilse bile bir yıl boyunca küçük taktik çatışmalar olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu