Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna, Rusya Karşısında Sievierodonetsk’ten Çekilmeye Hazırlanıyor

Rusya ordusu Ukrayna’nın doğusunda ilerlemeye devam ediyor. Ukraynalı yetkililer, Sievierodonetsk'ten çekilme hazırlığını doğruladı. Detaylar haberde…
Ukrayna, Rusya Karşısında Sievierodonetsk’ten Çekilmeye Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 4 ayı geride bırakmak üzere. Savaş bugüne kadar Ukrayna’nın farklı şehirlerinde kendisini gösterdi. Son günlerde ise doğuda Sieverdonetsk üzerinde çatışmalar yoğunlaşıyordu.

Bölge valisi, haftalarca süren sokak çatışmaları ve bombardımanların ardından Ukrayna birliklerini harap Sievierodonetsk kentinden çekmeye hazır olduklarını söyledi.
Ukraynalı yetkililer, Moskova’nın Luhansk sanayi bölgesinde ellerinde kalan son mevzilere yaklaştığını bildirdi.

Rusya bölgede yaklaşık 2 bin Ukrayna askerini kuşattığını bildiriyor. Raporlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sınıra on binlerce asker göndererek, çok sayıda insanın ölmesine ve göç etmesine neden olan savaşı başlatmasından dört ay sonra geldi.

Rusya Hedeflerine Ulaşıyor

Son gelişmeler, Kremlin’i belirtilen savaş hedeflerinden biri olan Luhansk’ın tam kontrolünü ele geçirmeye yaklaştırdı ve Sievierodonetsk’in ikiz şehri Lysychansk’ın savaşın bir sonraki ana odağı haline gelmesi için zemin hazırladı.

Luhansk bölge valisi Serhiy Gaidai, Sievierodonetsk’teki birliklerin yeni pozisyonlara geçme emrini aldıklarını söyledi. Ukrayna televizyonunda konuşan Gaidai, sırf orada kalmak uğruna aylarca paramparça edilen pozisyonlarda bulunmanın bir anlamı olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna kuvvetleri, Rus birliklerini yıpratma yoluyla yıpratmaya ve ağır silah malzemelerinin gelmesi için zaman kazanmaya çalışarak Sievierodonetsk’teki bir saldırıya karşı haftalarca direnmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.