Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna: Rusya ile Müzakerede Anlaşma Olasılığı Görüyoruz

Rusya ile Ukrayna’nın daha önce yaptığı 4 müzakereden barış çıkmazken, bugün yapılan 5. turda iyimserlik mesajı verildi.
Ukrayna: Rusya ile Müzakerede Anlaşma Olasılığı Görüyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın gözü kulağı bugün yapılan Rusya – Ukrayna müzakerelerindeydi. 5. tur müzakerelerin sona ermesinin ardından ilk açıklama Ukrayna tarafından geldi.

Ukrayna heyetinden gelen açıklamada, “Rusya ile müzakereler çok zorlu. Ancak anlaşma olasılığı görüyoruz, görüşmeler yarın devam edecek” bilgisine yer verildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaş yarın itibarıyla üç haftayı doldurmuş olacak. Daha önceki müzakerelerde sivillerin güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için insani koridorun açılması konusunda anlaşma sağlanmıştı.

Birkaç gündür ara verilen müzakereler dün yeniden başladı. Ancak teknik sorun nedeniyle tamamlanamayan görüşmeler, bugün çevrimiçi formatta yeniden yapıldı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, son müzakerenin ardından, sürecin olumlu ilerlediğini ancak sonucun nereye varacağını söylemek için erken olduğunu ifade etmişti.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı İgor Jovkva ise dördüncü tur müzakerelerin ardından “Müzakerelerin başlangıcında Rusya bizim pozisyonumuzu anlamak istemiyordu. Pes edin silahları bırakın diyorlardı. Şimdi Rusya konuştuğu tonu değiştirdi farklı tonla bizimle konuşuyor pozisyonumuzu anlıyor. İki ülkenin devlet başkanının katılımıyla büyük ilerleme kaydedilebilir” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu