Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna NATO’dan Suriye Benzetmesiyle Yardım İstedi

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, savaşın 9. gününde çağrılarını sürdürüyor. Suriye yorumuyla dikkat çeken Kuleba’nın açıklamaları aşağıda;
Ukrayna NATO’dan Suriye Benzetmesiyle Yardım İstedi
Yorum

NATO Dışişleri Bakanları olağanüstü toplantısına katılan Dmitro Kuleba, dünyaya seslenişini sürdürdü. Mesajını Twitter hesabından paylaşan Ukrayna Dışişleri Bakanı, Suriye yorumuyla dikkat çekti.

“Çok geç olmadan harekete geçin. Putin’in Ukrayna’yı Suriye’ye çevirmesine izin vermeyin. Savaşmaya hazırız. Mücadeleye devam edeceğiz. Ancak şimdi bize somut, kararlı ve hızlı eylemlerde yardımcı olacak ortaklara ihtiyacımız var.” dedi.

Kuleba, video paylaşımında yapılan her şey için teşekkürlerini sunarken şöyle devam etti:

“Ancak bu bir savaş. Ve bir savaşta biz üstün gelene kadar gereken her şey yapılmalı.”

Bunun Avrupa’nın güvenliği ve refahı için olduğunu belirtti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı Suriye’ye çevirmeye çalıştığını dile getiren Kuleba, taktiklerinin Suriye’de yaptıklarına çok benzediğini aktardı. Rusların Avrupa’da Suriye yaratmasına izin vermemeleri gerektiğinin üzerini çizdi.

Savaşmaya devam edeceklerini belirterek NATO’ya şu ifadelerle seslendi:

“Bize yardım edin! Yardım etmezseniz, korkarım ki Rus bombaları nedeniyle ölen Ukrayna sivillerinin hayatlarının ve acılarının sorumluluğunu paylaşmak zorunda kalacaksınız.”

Geçen 8 gün içinde birçok dışişleri bakanından mesaj aldığını ve mesajlarda silah, tanksavar gibi mühimmat sözü olduğunu anımsattı. Mesajını; “umudum, çok geç olmayacak” ifadeleriyle bitirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu