Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Karadeniz Saldırısı için Almanya’dan Destek İstedi

Rusya’yı püskürtmek için karada ve denizde askeri destek çağrısı yapan Ukrayna, Almanya’dan denizaltı istediğini duyurdu.
Ukrayna Karadeniz Saldırısı için Almanya’dan Destek İstedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümüne yaklaşılırken, taraflar savaşın seyrini değiştirmek için atağa hazırlanıyor. Rusya’nın kimi bölgelerden çekilmesinin ardından savunma pozisyonunu saldırıya çevirmeye hazırlanan Ukrayna, Avrupa’dan daha çok silah talep ediyor.

Almanya’dan Leopard tankı alan Kiev bu kez Karadeniz saldırısı için denizaltı istediğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrey Melnik, Berlin hükümetine HDW 212A denizaltısı gönderilmesi yönünde talepte bulunduklarını paylaştı.

Dünya çapında yetkinliği ile tanınan ve en iyi denizaltılarından olan HDW 212A’lar sayesinde Ukrayna’nın kara üstünlüğünü denizde de sürdürmeyi amaçladığı konuşuluyor.

Rusya cephesinde ise Ukrayna’ya şimdiye kadar taarruz silahları verildiği ve saldırı amaçlı verilmeye başlanan askeri teçhizatın, yardım eden ülkeleri savaşta taraf olmaya ittiği düşünülüyor.

En son verdiği tanklarla şimşekleri üzerine çeken Almanya’nın denizaltı yardımında da bulunması halinde savaşa dahil olacağı yönünde tehditler gündeme getirildi.

Alman yapımı denizaltıların ise yalnızca 6 adet olduğu ve Almanya’nın daha fazla teçhizat gönderme konusunda istekli davranmadığı konuşuluyor.

Ukrayna’ya yakın zamanda iki adet Leopard tank gönderen Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un savaşa daha fazla müdahil olmamak için askeri destekte çekimser davrandığı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu