Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna, Gürcistan’dan Rusya’ya Yaptırım Uygulamasını İstedi

Gürcistan Meclis Başkanı, Ukrayna halkının yanında oldukları mesajını verirken, acılarını anladıklarını söyledi. Ukrayna'dan ise Rusya için talep iletildi.
Ukrayna, Gürcistan’dan Rusya’ya Yaptırım Uygulamasını İstedi
Yorum

Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefançuk, Gürcü mevkidaşı Şalva Papuaşvili ile görüştü. İki isim Kiev, Bucha, İrpin ve Borodyanka’yı ziyaret etti.

İncelemelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Stefançuk, Gürcü halkına, Ukraynalı mültecilere gösterdikleri misafirperverlik için minnettar olduklarını iletti.

Konuşmasında “Gürcü meslektaşlarıma uluslararası arenada sürdürdükleri destekleri ve Rusya’ya karşı mücadeledeki katkıları için teşekkür etmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

Gürcistan’ı Rusya’ya karşı yaptırımlara katılmaya davet eden isim; Gürcistan, Ukrayna ve Moldova’nın benzer hedeflerinin olduğunu belirterek, dostane ilişkileri daha da güçlendirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Gürcistan Meclis Başkanı Papuaşvili ise Ukrayna ile dost olduklarını, Ukrayna halkıyla dayanışma göstermek için Kiev’e geldiklerini belirtti.

“Rusya bu savaşı sona erdirmeli ve kabul edilen uluslararası sınırlar dahilinde Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı göstermeli. Ukraynalıların seçimini kabul etmeli.” şeklinde konuşan Papuaşvili, Rusya’nın 1990’lardan bu yana yaptıklarına atıfta bulunarak, kendilerinin de benzer şeyler yaşadığını ve Ukraynalıların acısını çok iyi anladıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu