Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Dışişleri Bakanı: Mali ve Askeri Destek İstiyoruz

Ukrayna Dışişleri Bakanı, Putin’in Avrupa'yı 1939'dan bu yana en karanlık dönemine soktuğunu söylerken partnerlerden destek istedi. Detaylar haberde;
Ukrayna Dışişleri Bakanı: Mali ve Askeri Destek İstiyoruz
Yorum

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Rusya’nın askeri müdahalesi üzerine yaptığı son açıklamasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Avrupa’yı 1939’dan bu yana en karanlık dönemine soktuğunu söyledi.

“Geçmişteki hataları tekrarlamayın. Şimdi Rusya’yı ağır yaptırımlarla vurun. Ukrayna’ya askeri ve mali destekle yardım edin. Birlikte yapabiliriz.”

Bugün daha önce yaptığı bir açıklamasında Kuleba, Ukrayna’nın Rusya Federasyonu ile diplomatik ilişkilerini kestiğini belirterek tüm ortakları aynı şeyi yapmaya çağırmıştı.

Bu somut adımla, ortakların Rusya’ya Ukrayna’nın yanında olduklarını ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’daki en bariz saldırganlığı kategorik olarak reddettiklerini göstereceklerini belirtmişti.

Aynı zamanda öğle saatlerinde yaptığı bir açıklamada bunun yalnızca Ukrayna’nın doğusundaki bir Rus işgali olmadığını, birçok yönden tam kapsamlı bir saldırı olduğunu aktarmıştı. Ukrayna savunmasının çökmediğini, Ukrayna ordusunun savaşa girdiğini vurgulamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu