Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna 30 Günlük OHAL İlan Edecek

Rusya-Ukrayna gerilimi, tüm dünyada savaş endişelerini gündeme getirdi. Tansiyon iyice yükselirken Ukrayna'nın olağanüstü hal ilan edeceği öğrenildi.
Ukrayna 30 Günlük OHAL İlan Edecek
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın ayrılıkçı bölgelerine ilişkin kararı uluslararası tepkiyle karşılaştı. ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Kanada gibi birçok ülke, Rusya’ya yaptırım açıklarken Putin kararından dönmeyeceğini söyledi.

Alınan son bilgiler Ukrayna’nın Donetsk ve Luhansk hariç tüm bölgelerinde olağanüstü hal ilan edildiğini ortaya serdi.

Ukrayna’da OHAL İlan Ediliyor

Reuters’ın haberine göre Ukrayna’nın üst düzey güvenlik yetkilisi Oleksiy Danilov Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Donetsk ve Luhansk bölgeleri dışında tüm topraklarda olağanüstü hal ilan edileceğini söyledi.

Yetkili, olağanüstü halin 30 gün süreceğini ve 30 gün daha uzatılabileceğini belirtti.

Danilov ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’in nükleer silahların geliştirilmesi konusunda görüşme yapmadığını belirtti. Bu, Putin’e göre Rusya için stratejik bir tehdit oluşturuyordu.

Rus yanlısı ayrılıkçılar 2014’ten beri Donetsk ve Luhansk’ın bazı bölgelerini kontrol ederken Rusya bunları bağımsız devletler olarak tanıdı.

Bu arada Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’daki vatandaşlarına çağrıda bulunarak ülkeyi derhal terk etmelerini istedi. Ukraynalıların Rusya’ya seyahat etmemelerini ve halihazırda Rusya’da bulunan vatandaşlarının buradan ayrılmalarını tavsiye etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu