Yatırım yapmaya başla!

Uganda’nin Nil Nehri Üzerindeki 112 Milyon Dolarlık İkonik Köprüsü Açıldı!

Uganda'nın Nil Nehri üzerinde inşa edilen 112 milyon dolarlık ikonik köprüsü açıldı. Detaylar aşağıda;
Uganda’nin Nil Nehri Üzerindeki 112 Milyon Dolarlık İkonik Köprüsü Açıldı!

Uganda, ülkenin doğu kesiminde yer alan Afrika’nın beşinci en büyük köprüsünü Jinja’da açtı. 525 metre uzunluğundaki gergi askılı köprünün Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı tarafından finanse edildiği ve Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni’nin köprü hakkında; “120 yıl dayanacak” dediği kaydedildi.

Nil köprüsünün kaynağı olarak isimlendirilen projenin 112 milyon ABD dolarına mal olduğu da verilen bilgiler arasında yer alırken, Japonya hükümetinin projenin 100 milyon dolarını finanse ettiği, finansmanın 10 yıl içinde yıllık yüzde 0.01 faiz oranıyla sağlandığı, istendiği takdirde 40 yıla kadar uzatılabileceği de aktarıldı.

Yeni köprünün Nil’in iki ana kolundan biri olan Beyaz Nil üzerinde inşa edildiği ve 64 yıl önce inşa edilen Nalubaale Köprüsü’ndeki yoğun trafiği azaltmasının beklendiği söylendi.

Uganda'nin 112 Milyon Dolarlık İkonik Köprüsü Beyaz Nil Üzerinde İnşa EdildiUganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni konuyla ilgili açıklamasında ayrıca köprü üzerinde çalışan teknik personelin % 67’sinin Ugandalı olduğunu ve yapımın 4 yıl içinde tamamlandığını belirtti. Yoweri Museveni’nin kurdeleyi Çarşamba günkü açılışta yer alan Japonya Dışişleri Bakanı Masahisa Sato ile birlikte kestiği ve Japon bakanın Kenya ile birlikte geleceğe dair projelere işaret ettiği dile getirildi.

Buna göre Sato attığı bir tweette; “gelecekte, Kenya ile lojistik daha da aktif hale gelecek” dedi ve Uganda’nın sergileyecek daha birçok büyük projesi olduğuna gönderme yaptı.

Uganda Japonya Finansmanıyla Köprüsünü Tamamladı Başkan Museveni de Sato gibi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında; “Bu, Uganda’daki büyük projelerin mevsimi, yakında hidroelektrik barajlar gibi yeni projeleri ortaya çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Tüm bu bilgilerin yanında, ikonik Uganda köprüsünün yapımında 4 yıl boyunca 800 civarında işçinin çalıştığı, projenin genel koordinasyonundan, denetiminden ve yönetiminden sorumlu yönetici Eng Lawrence Pario’nun “İşin yapılmasından mutluyum” dediği ifade edildi.

Eng Lawrence Pario ayrıca kalite ve güvenceye ne kadar önem verdiklerini vurgulayarak, Siingapur ve Japonya merkezli son teknoloji ürünlerini kontrolleri bir şekilde kullandıklarını söyledi ve; “bu köprü mükemmel bir mühendislik parçasıdır” dedi. Ulaştırma Bakanı Monica Azuba da köprüyü incelemesinin ardından bunu bir mimarlık ve mühendislik harikası olarak nitelendirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum