Yatırım yapmaya başla!

Hem Ucuz Hem de Eğlenceli 4 Yaz Aktivitesi

Hem Ucuz Hem de Eğlenceli 4 Yaz Aktivitesi

Beş yıldızlı lüks otellerde tatil yapmak sizin için pahalı olabilir. Aynı zamanda tasarruf planınızı da bozuyor olabilir ve bir tatil için bu kadar para harcamanın mantıksız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama sizin dışında aile bireyleri bir tatil istiyor ve sizde onları kırmak istemezsiniz. Bir yandan masrafları, bir yandan onların mutluluğunu düşünürsünüz. Bazen de durumunuz buna gerçekten el vermeyebilir. Üzülmeyin, bu konuda yapacağınız birkaç konu var aslında…

Hem ucuz hem de eğlenceli yaz aktiviteleri ile cüzdanınızı düşünürken ailenizi de üzmemiş olacaksınız. Aynı zamanda birlikte hoş vakit geçirerek aile bağlarınızı da güçlendirmek için bir fırsat yaratmış olacaksınız. Nedendir bilinmez, tatil dendiği zaman akıllara hemen deniz kenarında otellerden satın alınan tatiller gelir. Oysaki tatil, dinlenmek ve eğlenceli vakit geçirmek içindir. Bu yüzden birazdan sizlerle paylaşacağım fikirleri, ailenizle paylaşmanız da fayda vardır. Klişe bir tatil yerine ucuz ve daha eğlenceli bir alternatif, daha mutlu olmanızı sağlayabilir.

İşte hem ucuz hem de eğlenceli olan yaz aktiviteleri:

1 Mangal Partisi

Mangal PartisiTürk milleti olarak mangal yakmaya bayılırız. Biraz güneş gördük mü, hemen yeşil bir piknik alanında veya evimizin bahçesinde toplanır, etleri ateşe atarız. Ayrıca sevmiyorum, diyen birilerini bulmanız da neredeyse imkansızdır. Yabancı filmlerde gördüğümüz ‘barbekü partileri’ oldukça eğlenceli görünür ve özeniriz. Neden siz de, bir yaz aktivitesi olarak mangal partileri vermiyorsunuz?

Eşinizi, dostunuzu, akrabanızı ve komşularınızı davet edebileceğiniz büyük mangal partileri verebilirsiniz. “Hani ucuz olacaktı? Etin kilosundan haberin var mı?” diyebilirsiniz. Ama bunun için de bir önerimiz var. Partinize bir konsept verin ve tıpkı yabancılarda olduğu gibi herkesin bir şeyler getirmesini sağlayın. Örneğin, herkes kendi yiyeceğini alıp gelebilir. Bu başta biraz garip gelebilir; ama birlikte hoş vakit geçirme fikrini herkes çok sevecektir. Amaç elbette sadece yemek değil. Yemek öncesi ve sonrası için de hep birlikte yapabileceğiniz aktiviteler bulabilirsiniz. Tavla turnuvaları, müzik yapmak gibi iyi fikirler de sunabiliriz.

2 Geleneksel Yarışlar

Geleneksel YarışlarTürk toplumu olarak tarihimizde birçok geleneksel ve bir o kadar da eğlenceli yarışlarımız var. Çuvalla koşma, kaşıkla yumurta taşıma, yoğurt yeme, halat çekme gibi oldukça eğlenceli anlara neden olan yarışlarımız var. Yöresel kesimlerde, bu yarışlar çeşitli bayramlarla sürdürülüyor. Ayrıca kent yaşamında bu tür aktiviteleri de biraz özledik. Geleneklerin sürdürülmesi adına da çocuklarınızın bu kültürü tanıması gerekiyor. İşte güzel bir fırsat!

Özellikle çocuklarınız için oldukça eğlenceli olacak bu aktiviteleri, birkaç tanıdığınız ve arkadaşınızla küçük çaplı gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyada otel, plaj resmi paylaşmak sizin için önemli değilse, bu geleneksel yarışlardan aileniz için düzenleyerek ucuz ve unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

3 Film Geceleri

Film GeceleriÇok klasik bir düşünce gibi gelebilir; ama bunu değişik yapmak da sizin elinizde. Film gecelerinize farklı konseptler hazırlayabilir. Bahçenizi açık hava sinemasına çevirebilirsiniz. Ayrıca bunu hem aileniz hem de yakın çevrenizle birlikte oldukça eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz. Mısırlarınızı evde patlatabilir ve istediğiniz konforda yayılarak film izleme keyfi yaşayabilirsiniz. Tatilinizi bu şekilde yapmak, bir otelde kapanıp kalmaktan çok daha iyi ve sosyal olacaktır.

4 Çay Partileri

Çay PartileriBiz Türkler için olmazsa olmazların başında çay içmek gelir. En büyük tutkumuzdur ve milli içeceğimizdir. Bunu bir parti haline çevirebilirsiniz. Eşiniz, dostunuz, tanıdıklarınız ve komşularınızla büyük çay partileri yapabilir, pastalar, böreklerle birlikte zevki doruklarda yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum