Yatırım yapmaya başla!

Ucuz Olan Ürünlerin Zenginlere Özel Pahalı Çeşitleri

Ucuz Olan Ürünlerin Zenginlere Özel Pahalı Çeşitleri

Lüks yaşantının ulaştığı nokta, zaman zaman hepimizi hayretler içinde bırakabiliyor. Artık günlük kullanım eşyalarından, pahalı ev aksesuarlarına varıncaya kadar her şeyin lüks çeşidini bulabilmek mümkün. Lükse olan tutku aslında bir yaşam biçimidir. En pahalısına ben sahibim, bu üründen kimsede yok ya da şu kadar ödeyerek aldım diyebilmek bazı kişiler için egolarını tatmin etmenin en güzel yolu.

Bazı lüks ürünler gerekli olabiliyor. Daha doğrusu isminin önünde ki lüks onlarda aykırı durmuyor. Lüks bir kat ya da lüks bir araba gibi. Ama bazı ürünler var ki gerçekten “ne gerek var!” dedirtebiliyor. Bu basit ürünlerin pahalı özelliklerinin nerden geldiğini merak etmiş olmalısınız. Aslında özel bir durum değil, üzerlerinde kullanılan malzemeler oldukça kıymetli metaller ve taşlar. Dilerseniz sizleri daha fazla merakta bırakmadan oluşturduğumuz listeye göz atalım.

İşte karşınızda ucuza alabileceğiniz ürünlerin lüks çeşitleri:

9 Altın Kaplama Zımba – OOOMS

Altın Kaplama Zımba – OOOMSOOOMS şirketi lüks ofis ihtiyaçları için altın kaplama zımba satıyor. Bu zımbaların her biri 4 dolar, yani 24 adetli set 100 dolardır. Zımbalar, minyatür kara kadife kutusunda sunuluyor. Değerli metaller ile yapılan öğeler listesinde kesinlikle OOOMS altın kaplama zımba mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

8 Köpek Evleri – La Petite Maison

Köpek Evleri - La Petite MaisonÜçgen kırmızı çatı ile basit köpek kulübesi oldukça şirin görünür. Ancak La Petite Maison oldukça özeldir. Bu şirket aynı zamanda görkemli çocuk oyun evleri yapmaktadır. Onların tasarımlarının arasında klasik tuğlalı konaklar, İsviçre dağ evleri ve Fransız evi gibi karışımlar yer alır. Ama tasarımcılar hayvanlar için stereo sistemler ve mermer zeminler de dahil olmak üzere, müşterilerinin isteklerine göre tasarımlar yapmaya hazır. Fiyatları ise 9.000-75.000 dolar arasında değişmektedir.

7 Zeytinyağı – Lambda

Zeytinyağı - LambdaZeytinyağını düzenli yemek sağlık açısından oldukça yararlıdır. Bu yağ birçok ucuz yağlara göre daha pahalı bir yağ olsa da kalitesi onlara nazaran çok daha ileridir. Lambda ise piyasadaki en pahalı zeytinyağlarından biri olarak daha üst çitada yer almaktadır.

Genellikle ilk lüks zeytinyağı olarak söz edilen Lambda’nın 500 mililitresini 5.400 dolara alabilirsiniz. Şirket kişiselleştirilmiş paketlemeler ile fiyatı 14.698 dolara kadar çıkararak daha pahalı seçenekler de sunuyor. Lambda Yunanistan merkezlidir.

6 Kahve – Kopi Luwak

Kahve - Kopi LuwakHemen hemen hepiniz bu listede kahveyi görünce şaşırmış olmalısınız. Ancak Kopi Luwak, Asya Palmiye Kedisi’nin dışkısından yapılır. Kopi Luwak kahvesinden bir fincan içmek istiyorsanız, 80 dolar ödemek zorundasınız. Kahvenin üretiminin son derece az olması, fiyatının neden bu kadar çok olduğunu açıklıyor. Kahvenin kilosu 60.000 ve 100.000 dolara arasında değişiyor.

Sanırım kahve içmeyi sevmeyenimiz yoktur. Kopi Luwak en pahalı kahve çeşitlerinden biridir. Diğer pahalı kahve çeşitlerini de öğrenmek istiyorsanız Dünyanın En Pahalı Kahveleri isimli yazımıza göz atabilirisiniz.

5 Entropia Universe’den Sanal Gezegen Satın Alma

Entropia Universe’den Sanal Gezegen Satın AlmaEntropia Universe meraklıları için zenginliğini gösterme seçeneklerinden biri de sanal gezegenden yer satın alma olmuştur. Sanal dünyada arazi yatırımı yaklaşık 5.000 dolara mümkün oluyor. Tabi amacınız imparatorluk kurmaksa, bu fiyat artabiliyor. Entropia Universe oyununa yapacağınız yatırım bazıları için çok saçma bir harcama olarak görünse de ileri zamanlarda yerinizin değerlenmesiyle, oldukça karlı bir yatırım da olabilir.

4 Harrods Pot Noodle

Hızlı Erişte - Harrods Pot ErişteMakarna üniversite öğrencilerinin sembolüdür. Maliyeti açısından bu yemek sadece 0.20 dolardır. Ancak Harrods Pot Noodle sınırlı sayıda üretilmiştir ve her biri 50 dolardır. Harrods Pot Noodle evrensel şirket Pot Noodle ve Harrods Department Store arasındaki ortaklığın sonucudur. Bu ürünlerden gelen kazançlar bağışlanmaktadır.

3 Altın Tuvalet Kağıdı

Altın Tuvalet KağıdıBazı insanlar tek katlı tuvalet kağıdı ile idare ederken, diğerleri daha iyilerini ister. Bu listedeki öğelerin çoğu altın ile gelen fahiş fiyat etiketlerine sahip. Bu altın kabartmalı tuvalet kağıdı, Alman tasarımcı Fritz Loibl tarafından yapılmıştır. Standart tasarımları arasında gül, yaprak gibi özelleştirilmiş şekiller vardır.

2 Buz Küpleri – Gläce Luxury Ice Co

Buz Küpleri - Gläce Luxury Ice CoEğer gerçekten arkadaşlarınızı etkilemek istiyorsanız, 50 ve 325 dolar arasında olan el oyması lüks buz küplerini deneyebilirsiniz. Bu el oyması buz küpleri, saflaştırılmış dev buz bloklardır. Bildirildiğine göre daha az kanserojen içeriyor.

1 Şişelenmiş Su – Acqua di Cristallo Tributo a Modigliana

Şişelenmiş Su - Acqua di Cristallo Tributo a ModiglianaŞişelenmiş su dünya genelinde sayısız insan tarafından günlük olarak tüketilir. Standart musluk suyundan çok daha pahalı olan şişelenmiş su fiyatı 1.25 ml şişe için 60.000 dolar fiyatındadır. Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani tarafından sunulan bu şişe, sanki normal bir su değil. 24 ayar altın kaplamalı şişenin içinde; Fiji, Fransa, ve İzlanda’dan gelen bahar ve buzul su karışımları var. Bu suyun satışından elde edilen gelirler Planet Vakfı’na bağışlanmaktadır.

Herhangi bir marketten, sadece bir kaç TL ödeyerek alabileceğimiz lüks ürünlere birlikte göz attık. Bir kaç ürünün amacının yararlı vakıflara bağış yapmak olması gerçekten güzel bir durum. Yine de zeytinyağının fiyatına ben çok şaşırdım. Peki, sizin fiyatına en çok şaşırdığınız ürün hangisi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum