Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

15 Bin Dolarlık Lamborghini Urus: “Huansu Hyosow C60”

Çinli otomobil üreticisi Huansu'nun, Lamborghini Urus SUV'u koplayalaması sonucunda gösterdiği Hyosow'un en net görselleri geldi!
15 Bin Dolarlık Lamborghini Urus: “Huansu Hyosow C60”
HABER GİRİŞ

Sizlere önceden Urus kopyası SUV’un teaserlarını göstermiştik. BAIC’e bağlı çalışan Huansu şirketinin beklenenden erken gelen Hyosow SUV’un taklit ötesi olduğunu şimdi daha net görüyoruz. Çin – İtalya arasında geçen bu ilginç dialogun sonunda, yüz binlerce doların bir anda binlerce dolara dönüştüğünü gördük.

Lamborghini’nin karşı savunmasına iyi hazırlanan Huansu, araç kalıbının genel hatlarını Urus’a benzetse de, plastik parça aksamlarında şekil değişikliği yapmış. Bu durumda da iddia edilecek kolanlama suçlamasını da geri püskürtmüş olacak. Bakalım Çinli şirket, Urus’un hangi kısımlarını almış hangi kısımlarını almamış.

Huansu Hyosow SUV’un Genel Kasa Yapısı

Huansu Hyosow SUV Genel Kasa YapısıÜstte bahsettiğimiz gibi Çinli şirket kopyalamaya farlardan başlamamış! Urus’un köşeli aydınlatmaları varken, Hyosow’un ki daha sade yapıda. Kaput yapısı neredeyse birebir olup, en çok İtalyan modelden alınan kısmı ise tamponu.

Urus’un ızgara kısımları petek formlu, Hyosow’un yatay çizgili parçalardan oluşuyor. Yine de tampon çizgilerini belirleyen çerçeve şekilleri direkt olarak kopyalanmış.

Hyosow Profil Kısmında Yüzde Doksan Benzetilmiş

Hyosow Profil Kısmında Yüzde Doksan BenzetilmişEn dikkat çekici kısmı burun çıkıntıları. Çamurluk üstü şekilleri farklı olurken, kapı ve camların oranları aynı. Önemli ayırt edici farklardan bir tanesi de jant ve lastik grubu. Tavan çizgileri belirli bir noktaya kadar beraber götürülürken, rüzgarlık tarafında uzaklaşmalar başlıyor.

GCM Yatırım Banner

Aracın d sütunu ilk bakışta teknolojisiyle hayran bırakan yeni Touareg‘i anımsatıyor. Aynı zamanda Porsche Cayenne’yi!

Huansu Arka Kısımında Alman Çizgilerinden Devam Etmiş

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dediğimiz gibi Huansu’nun arka bölümünün Touareg ile Cayenne arasında bir çizgide olduğunu görmekteyiz. Hyosow’un arka camı orijinal modelden daha geniş. Urus’un arka far şekillerinden de ayrımı çok rahat fark edebiliyorsunuz. En az azından grafikleri bir kısımda da olsa değişik!

5 Yolcu Kapasiteli Çinli SUV Araca İki Tip Motor Düşünülüyor

5 Yolcu Kapasiteli Çinli SUV Aracın İki Tip Motor DüşünülüyorBir önceki Hyosow yazımızda 150 beygir güç üreten 1.5L bir motorun olabileceğini söylemiştik. Aldığımız son haberlere bakılırsa da gündemde bir de turboşarjlı 2.0L ünite var . Güç ve aktarım kısmında herhangi bir teknik veri sunulmazken, bazıları benzinli ünitenin yanına elektrikli bir yapı getirileceğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Xiaopeng Motors’un Tesla Model 3 Kopyasına Çin’den İki Dev Yatırımcı Desteği!

C60 kod adlı Huansu Hyosow’u incelediğimizde gerçekten de Urus’a çok benzediğini gördük. Stillerde birkaç kaçamak yaparak Lambo SUV’dan ayrılmak istenilse de, o da sadece arka ve motor bölümlerinde olmuş.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.