Yatırım yapmaya başla!

Üçüncü Köprü, Çevresindeki Yerleşim Yerlerinin Değerini Katlıyor!

Üçüncü Köprü, Çevresindeki Yerleşim Yerlerinin Değerini Katlıyor!

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un trafiği hepimizin malumu. İki boğaz köprüsünün bulunmasına rağmen, trafik problemi bir türlü çözülemiyor. Fakat yıllardır önüne geçilemeyen trafik çilesiyle ilgili olarak hükümet konuya el attı ve İstanbul’a bir ilki yaşattı. Yapımına yaklaşık üç yıl önce başlanan köprü, iki hafta önce kadar görkemli bir törenle İstanbul’a kazandırıldı. 59 metre genişliğe sahip olan köprü, dünyanın en geniş köprüsü unvanına sahip oldu. Ayrıca Yavuz Sultan Selim köprüsü, 322 metre kule yüksekliğiyle eğik askılı köprü sınıfında dünyanın en yükseği olurken, tüm köprü sınıflarında ise dünyanın ikinci en yüksek kulesine sahip. Birinci sırada ise Fransa’da Millau Viyadüğü bulunuyor.

Bugünlerde ise Yavuz Sultan Selim Köprüsü, çevresindeki yerleşim yerlerinin değerini ikiye hatta üçe kadar katlamaya başladı. Özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Beykoz, Çekmeköy ve Sarıyer’de bulunan yerleşim yerleri köprünün nimetlerinden fazlasıyla yararlanmaya başladılar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün çevresindeki yerleşim yerlerinin değerini katlamasıyla ilgili olarak TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, önemli değerlendirmelerde bulundu. Maya’nın açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“3 veya 4 kata kadar artış görülüyor”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün İstanbul’a değer kattığını belirten Maya, çevresindeki yerleşim merkezlerinin ise 3 veya 4 kata kadar değer kazandığını söyledi. Köprünün yapımına başlanıldığı günden itibaren çevresine değer katmaya başladığının altını çizen Maya, açılışın ardından yatırımcıların ilgili yerleşim merkezlerine adeta hücum etmeye başladıklarını dile getirdi.

Açıklamalarının devamında ise Maya; Sancaktepe’nin kentsel dönüşüm ve yeni konut projeleriyle dikkat çekmeye başladığını belirterek, yaklaşık 4 bin yeni konut stokunun 2018 yılına kadar ilçeye kazandırılacağını söyledi. Çekmeköy’de ise konut projelerinde bu yıl inanılmaz bir artış olduğunu vurgulayan Maya, iki veya üç yıla kadar önemli projelerle İstanbul’un değer kazanmaya devam edeceğini dile getirdi. Mevcut imara sahip konut alanlarında yeni projelerin hız kesmeden sürdüğünü belirten Maya, gayrimenkul geliştiricilerinin bu bölgelerde yeni projeler geliştirmek için kolları sıvadıklarını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum