Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Netflix’in Hisseleri Yükselişe Geçti!

Netflix, 2018’in üçüncü çeyrek sonuçlarıyla göz doldururken önümüzdeki 3 aylık dönem için belirlediği hedefleriyle de dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Netflix’in Hisseleri Yükselişe Geçti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Netflix 2018’in üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosuyla yine göz doldurdu ve şirketin hisseleri sonuçların açıklanmasıyla birlikte yüzde 15 civarında yükseliş gösterdi. Beklentilerin çoğunu karşılayan ABD’li firma, 4 milyar dolarlık gelir beklentisini yakalarken 68 sentlik hisse başına kazanç beklentisinin üzerine çıkarak 89 sent seviyesine ulaştı.

Yeni abone sayısı 6.96 milyon olarak belirtilirken şirketin gelecek çeyrekte 9.4 milyon yeni abone hedeflediği kaydedildi. Öte yandan, yurt içi yeni abone sayısı da 673.800’lük tahmini epey geçerek 1.09 milyon, uluslararası yeni abone sayısı ise 4.46 milyonluk beklentiyi aşarak FactSet’e göre 5.87 milyon oldu.

Genişledikçe büyümesi hızlanan platformun, bir önceki yıla kıyasla üçüncü çeyrekteki video izleme servisinin geliri yüzde 36 arttı.

Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Netflix Tahminleri AştıAncak yıldan yıla kur farkı nedeniyle uluslararası gelirin 90 milyon dolar düşüş kaydettiği bildirildi. Netflix CEO’su Reed Hastings kazanç raporundan sonra yaptığı açıklamada; “tahmin konusunda biraz daha iyiye gidiyoruz, ücretli katılımlara odaklanarak daha kesin olacağımızı ve temellere odaklanabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Netflix’in içerik yöneticisi Ted Sarandos ise analistlere verdiği demeçte, kendi orijinal şovlarının başkalarının gösterilerini lisanslamaktan daha değerli olduğunu dile getirdi.

Netflix Ted Sarandos Platform Orijinal İçerik Yorumu Ve bu noktadaki görüşünü; “orijinal bir şova yatırım yaptığımızda, Netflix’i izleyen, takdir eden ve aboneliklerine değer veren insanlara daha iyi bir geri ödeme yapıyoruz, dolayısıyla da bu tarafa eğiliyoruz” sözleriyle anlattı. Öte yandan; Morgan Stanley, Goldman Sachs ve Raymond James analistleri bilançonun ardından Netflix için hedef fiyat tahminlerini; artan faiz oranlarını, doların gücünü ve artan şirket maliyetlerini göz önüne alarak aşağıya çekti.

Yine de Netflix hisselerinin platformun geleneksel TV sağlayıcılarına kıyasla gösterdiği başarı dolayısıyla yıl başından bu yana yüzde 80 arttığı vurgulandı.

Netflix Hisseleri Yıl Başından Bu Yana Yüzde 80 ArttıEMarketer’ın da ABD nüfusunun yüzde 60’ından fazlasının yıl sonuna kadar Netflix, YouTube, Amazon, Hulu ve HBO gibi platformları kullanacağını tahmin ettiği bilgisi de verildi.

Bunların yanında tahminlerin üzerine çıkan ve toplamda 137 milyon aboneye ulaşan Netflix’in Çarşamba günü açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 11 civarında yükselmesi gözlerden kaçmadı.

Ancak Chantico Global’ın CEO’su Gina Sanchez, Netflix’le ilgili bir endişesinin olduğunu belirterek şirketin önemli borç ihtiyaçlarından ve maliyetlerini borçla karşılamaya devam edip etmeyeceklerinden bahsetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu