Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretli Çalışan Sayısı Mart’ta Yıllık Bazda Arttı

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre ücretli çalışan sayısı Mart'ta yıllık bazda artış kaydetti.
Ücretli Çalışan Sayısı Mart’ta Yıllık Bazda Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan verilere göre Mart ayında ücretli çalışan sayısı yıllık bazda yüzde 6,5 oranında artış kaydetti.

Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 13 milyon 10 bin 420 kişi iken, Mart’ta 13 milyon 851 bin 380 kişiye çıktı.

2022 yılı Mart ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde yüzde 5,8 artarken inşaat sektöründe yüzde 0,5 azaldı. Ticaret-hizmet sektöründe ise yüzde 8,3 düşüş yaşandı.

Ücretli çalışan sayısı aylık grafik
Kaynak: TÜİK

TÜİK raporuna göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttı.

Mart ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,7 arttı. İnşaat sektöründe yüzde 0,6 azalırken, ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,7 oranında artış görüldü.

GCM Yatırım Banner

Diğer sektörlere bakıldığında, madencilik ve taş ocakçılığında yüzde 0,6, ticarette yüzde 0,7 ve ulaştırma depolamada yüzde 0,6 oranında artış yaşandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın