Yatırım yapmaya başla!

Uçaktan Sürükleyerek Yolcu Atan Havayolu Şirketi United Airlines Borsadan Tokat Yedi

United Airlines şirketinin rezilliklerine, tüm dünyadan tepki yağıyor. Yatırımcıları kaçmaya başlayan şirketin hisse senetleri, borsada da sert düştü. İşte havayolu şirketiyle ilgili son detaylar;
Uçaktan Sürükleyerek Yolcu Atan Havayolu Şirketi United Airlines Borsadan Tokat Yedi

Havayolu en güvenli ulaşım yolu diyorduk, değil mi? Ama sizce de son zamanlarda biraz riskli olmaya başlamadı mı? Tayt giyen küçük kızların uçağa alınmaması ve şirketin kendi hatasını yolculardan çıkartması gibi filmleri aratmayan olaylar yaşanıyor. Üstelik bunları geçmişi pek de temiz olmayan ABD’nin en büyük havayolu şirketlerinden birisi olan United Airlines yapıyor. Ayrıca kendisinden, dünyanın en ölümcül havayolu şirketleri arasında da bahsetmiştik.

Dünyanın en geniş ağına sahip olması ve 1926 yılından beri faaliyet göstermesi, United Airlines’e pek deneyim katmamış olacak ki ardı ardına rezilliklerle gündeme geliyor. Üstelik bu rezillikleri sonrasında şu basit özür tweetini atıyor.

Şirket resmi web sitesinden de şu açıklamayı yapıyor. Ama özrü kabahatinden büyük dedikleri gibi bu açıklamalar pek işe yaramışa benzemiyor. Tepkiler gün geçtikçe büyüyor, hisseleri sert düşüyor ve yatırımcıları kaçıyor. Şirketin hisseleri, % 3,4 oranında sert bir düşüş kaydetti ve 69,12 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı zamanda bu olayla birlikte şirketin piyasa değeri, 250 milyon dolar azaldı.

United Airlines Rezilliğinde VARAN 1

United Airlines Rezilliğinde VARAN 1Havayolu şirketi ile ilgili rezillik, 11 Nisan 2017 tarihinde yaşandı. Şirket, çifte bilet sattığı overbook yolcuları inmeye ikna edemedi ve yerde sürükledikten sonra uçaktan attı. Neden mi uçaktan inmelerini istedi? Fazla rezervasyon yani kendi hataları nedeniyle…

United Airlines’in Chicago uçağında 4 yolcunun fazla olmasıyla olaylar başladı. Üstelik bu fazlalık rezervasyonda yaptıkları hatadan kaynaklı. Şirket yetkilileri önce gönüllü olarak uçaktan inmek isteyenlere 800 dolar tazminat ödeyeceklerini duyurdu. Ama kimse gönüllü olmadı. Şirket bu durum karşısında 4 yolcu seçti ve zorla uçaktan indirdi. Tek başına oturan Asyalı bir doktor, inmeme konusunda diretti. Ardından polis eşliğinde şirketin güvenlik görevlileri adamı darp etti ve yerde sürükledikten sonra uçaktan indirdi. İşte görüntüler:

Şirket, 3411 sefer sayılı uçuşunda olan olaylar karşısında, yalnızca “fazla rezervasyon için özür dileriz” dedi. Diğer yolcular tarafından çekilen görüntüler ise çoktan sosyal medyaya sızmıştı ve tepkiler gelmişti.

United Airlines 2016 yılının Nisan ayında, Müslüman bir aileyi de uçaktan indirmişti. Chicago’dan Washington’a gitmek isteyen üç çocuklu aile, güvenlik gerekçesiyle uçaktan atılmıştı. Üstelik bu kadar da değil! Şirketin tarihinde buna benzer olaylar hep yaşanmış durumda.

United Airlines Rezilliğinde VARAN 2

United Airlines Rezilliğinde VARAN 226 Mart 2017 tarihinde, 10 yaşındaki 2 kız çocuk, United Airlines görevlileri tarafından uçağa binmeden durduruldu. Nedeni ise kızların kıyafetlerinin, satın aldıkları bilet sınıfına uygun olmamasıydı. Olay ise Shannon Watts isimli Twitter kullanıcısının tweeti ile öğrenildi.

Anlatılanlara göre görevliler kızların taytlı bir şekilde “United Pass” bileti ile yolculuk edemeyeceklerini söylediler ve taytların üstüne elbise giymelerini istediler. Watts tarafından anlatılanlara göre bir başka kıza da aynı şeylerin söylendiği ve 2 çocuğun da kapıdan geri döndürüldükleri görülüyor. Tepkiler ise kısa bir şort giyen erkeğin uçağa alınmasıyla büyüyor.

Cinsiyetçi bir uygulama olduğu için tepkiler büyürken, United Airlines kararını savunmaya devam ediyor. United Pass biletlerinin ise yalnızca şirket çalışanlarına ve onların uygun görülen yakınlarına verildiği biliniyor. Her türlü ayrımcılık mümkün anlayacağınız.

United Airlines Şirketine Tepkiler Büyüyor

Şirket borsada tepe taklak olurken, tüm dünyadan tepkiler de gelmeye devam ediyor. Twitter’de #newunitedairlinesmottos etiketi ile şirkete yakışan sloganlar bir bir sıralanıyor. İşte bunlardan birkaç tanesi:

İniyor musun, inmiyor musun?

Doktor olarak bin, hasta olarak ayrıl!

Başka gönüllü?

Fight Club!

Yeni uçuş politikası!

United Airlines Şirketinin Geçmişi Neden Temiz Değil?

United Airlines Şirketinin Geçmişi Neden Temiz Değil?Hepimizin bildiği 11 Eylül saldırısına konu olan şirket, United Airlines idi. Şirketin 175 sefer sayılı uçuşu, Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpmış ve büyük bir felakete neden olmuştu. Evet, uçağa El-Kaide üyeleri tarafından el koyulmuştu; ama taytlı küçük kızları uçağa almayan havayolu şirketinin, bu teröristleri nasıl uçağa aldığı da tartışma konusu olmuştu.

Köklü tarihi gibi uçak kazaları da oldukça meşhur anlayacağınız. Kuruluşundan bu yana 30’a yakın büyük kazası ve toplamda 1300 civarında ölüm vakası bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum