Yatırım yapmaya başla!

Uçak Kazaları: İzlediğinizde Kanınızı Donduracak 15 Havayolu FaciasıUçak yolculuğu, günümüzde en hızlı ulaşım aracı olarak yerini almaktadır. Ülkeler arası hatta kıtalar arası ulaşımı uçaklar ile rahatlıkla sağlayabiliyoruz. Ancak bu seyahatler sırasında ender de olsa istenmeyen kazalar yaşanmaktadır. İzlerken kanınızın donacağı uçak kazalarına videoda tanık olacaksınız.

Uçak yolculuğu dünyadaki ulaşım yolları arasında en güvenli seyahat türü olarak bilinmektedir. Her gün sayısız uçak, bir yerlerden bir yerlere uçuşlar gerçekleştirmektedir. Konforlu olduğu kadar pahalı da olan uçak yolculuğu, insanların en çok talep gösterdiği ulaşım yoludur. Araba ile onlarca saatte ulaşacağımız bir yere uçaklar sayesinde bir kaç saat içinde rahatlıkla ulaşabiliyor olmamız bu seyahat türünün farkını bize anlatmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Lüks 10 Özel Jeti

Havayolu ile ulaşım dünyanın en güvenli seyahat türü olmasına rağmen, yaşanan bir kazanın sonuçları diğer ulaşım yollarına göre çok daha ağır olmaktadır. Yaşanan bir uçak kazasında sağ kalma ihtimalinin çok düşük oranlarda olduğu bilinmektedir.

Videoda izlediğiniz üzere uçaklar, düşmesiyle beraber adeta bir alev topuna dönüşüyor. Uçakların motorlarında ya da elektronik bölümlerinde meydana gelen bir arıza düşmelerine neden olabiliyor. Bu düşme esnasında videoda da görüldüğü üzere büyük bir patlama yaşanıyor. Bu denli bir patlamadan herhangi bir yolcunun sağ çıkması ihtimali mucize olarak görülüyor.

Tavsiye Ediyoruz: Dünyanın En Pahalı 10 Uçağı

Zaman zaman yaşanan uçak kazalarından, sağ olarak kurtulmayan da yok değil. Yaşanmış uçak kazaları da bize göstermektedir ki, sayıları parmakla gösterilecek kadar olsa da bu korkunç kazalardan kurtulanlar olabilmektedir.

Uçakların düşme anında yaşanan patlama, orada bir bombanın patladığı hissini uyandırıyor. Uçaklar sadece havadayken değil kalkış anında da kazalar yaşayabiliyor. Videoda bir uçağın kalkış anında, motorlarının alev aldığı görülüyor.

Günümüzün en hızlı seyahat türü olan uçak yolculuğu geçmişte olduğu gibi gelecekte de sıklıkla kullanılacaktır. Çok ender yaşansa da uçak kazaları çok ölümcül sonuçlar doğurmaktadır. Dileriz ki uçak yolculuğunu, uzun yıllar istenmeyen kazaların yaşanmadığı, insanların güvenle uçabildiği seyahatler ile hatırlarız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum