Yatırım yapmaya başla!

Üç Kamu Bankası Yerli Üretimi Desteklemek Amacıyla Taşıt Kredi Faizlerini Düşürdü!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 1 Ekim'den itibaren taşıt kredi faizlerinde indirim uygulama kararı aldı.
Üç Kamu Bankası Yerli Üretimi Desteklemek Amacıyla Taşıt Kredi Faizlerini Düşürdü!

Bu sıralar bankalar konut faiz indirimlerine yönelip sektörü canlandırma ve tüketiciye kolaylık sağlama amacıyla yeni düzenlemelere giderken, bugün üç kamu bankası tarafından bireysel ve kurumsal müşterilere yönelik yapılan avantajlı uygulamalar arasına bir başkası daha eklendi.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank otomotivde yerli üretime özel taşıt kredisi paketleri hazırladığını duyurdu. Söz konusu bu uygulamanın 1 Ekim’den itibaren geçerli olacağı öğrenilirken, indirimin 2019 sonuna kadar devam edecek olması taşıt almayı düşünenleri sevindirdi.

Daha açık bir ifadeyle, sözü geçen üç kamu bankası otomotiv sektöründe yerli üretime destek vermek amacıyla üretimini Türkiye’de yapan otomotiv firmalarıyla bir iş birliği yaptı.

Türkiye'de Üretim Yapan Firmalarla İş Birliği YapıldıSöz konusu bu iş birliği ile birlikte “Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri” adı altında çok sayıda taşıt alıcısına kolaylık sağlanacak. Bu kapsamda firmalarla yapılan anlaşmalarla Türkiye’de üretimi yapılan binek ve ticari taşıtların satın alımında uygulanan kredi faizlerine indirim getirildi.

Alınan kararlar doğrultusunda fiyatı 50 bin-120 bin lira arasında olan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı %0,49-0,69 seviyesinde belirlendi. Bunun yanında fiyatı 72 bin-120 bin lira arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30-60 ay vadeli kredilerin faiz oranı yine aylık %0,49-0,69 bandında olacak.

Uygulanacak bu kampanya sayesinde taşıt almayı düşünen tüketicilere sağlanacak avantajın yanı sıra otomotiv sektörüne de önemli ölçüde bir fayda sağlayacağı öngörülüyor.

Otomotiv Sektörüne Fayda SağlayacakÜç bankanın anlaşma ile iş birliği yaptığı firmalar arasında binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais bulunuyor. Ticari araçlarda ise Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa firmaları ile anlaşma yapılacak.

1 Ekim’de başlayıp 31 Aralık’a kadar sürecek olan bu kampanya ile Türkiye’nin azalan otomotiv üretimi sonucu kötüleyen sektörün canlanması bekleniyor. Yapılan açıklamada “Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilerimize uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedeflenmektedir.” ifadesinin yer alması bu öngörüyü destekler nitelikte.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum