Yatırım yapmaya başla!

UBS’ye Göre İngiliz Sterlini için En Cazip Alım Fırsatı Seviyesi

UBS’nin döviz analisti, Brexit tarihinin uzatılması üzerine sterlinin hangi noktada alınabileceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
UBS’ye Göre İngiliz Sterlini için En Cazip Alım Fırsatı Seviyesi

AB ve İngiltere, Brexit için son tarihi 31 Ekim’e kadar esnek bir şekilde uzatılması konusunda anlaşmaya vardı ve bu noktada UBS’nin sterlin için öngörüleri dikkat çekti. UBS Global Wealth Management, İngiltere’nin AB’den ayrılması konusundaki belirsizliğin artmasının İngiliz sterlinini daha da aşağıya çeken bir tetikleyici olabileceğini ve bunun da yatırımcıları için alımı daha cazip hale getireceğini belirtti.

UBS’nin döviz analisti Tan Teck Leng sterlin geçen aya göre dolar karşısında 1.30 seviyesinin üzerinde işlem görse de artan belirsizliğin sterlini ABD dolarına karşı yaklaşık 1.24 ya da 1.15 seviyelerine gönderebileceğini söyledi. AB liderleri ve İngiltere hükümeti dünkü zirvede Brexit’i 31 Ekim’e kadar uzatma kararı almışlardı.

Bu da İngiltere Başbakanı Theresa May’e Parlamento’dan bir ayrılma anlaşmasına destek alması için daha fazla zaman kazandırabilirdi.

UBS Analisti Brexit Ertelemesi Belirsizliği Artıracak UBS’nin döviz analisti bu noktada; “Theresa May’in mevcut anlaşmayı İngiliz Parlamentosu aracılığıyla alabileceğini düşünmüyoruz. Bunun gerçekleşmesi muhtemel değil ve bu da genel seçimlerin kapısını açıyor. Bu daha yüksek mi yoksa daha düşük bir belirsizlik mi? Çok daha yüksek, çünkü partilerin kampanya yapacaklarsa, daha sert bir Brexit için mi ya da daha yumuşak bir Brexit için mi kampanya yapacaklarını bilmiyorsunuz.” dedi.

Anlaşmasız bir Brexit’in gerçekleşmesi durumunda da sterlinin 1.24 olmayacağını, 1.15 ya da aşağısında olacağını öngördü.

Anlaşmasız Brexit Gerçekleşirse Strerlin 1.15 ya da Aşağısında Olacak “Şu anda İngiliz sterlinini 1.24 seviyesine ne indirebilir? Basit tetikleyici sadece yükseltilmiş belirsizlik olacaktır” ifadelerini de ekledi. İngiltere’nin genel seçimlere gitmesinin döviz piyasalarına büyük olasılıkla daha fazla volatilite getireceğini söyleyen analist, bunun sterlin ticaretinin daha geniş bir aralıkta yapılmasına neden olacağını ve muhtemelen dolar karşısında 1.24’e dokunacağını belirtti. Bunu da sterlini daha ucuza almak için fırsat olarak değerlendirdi.

Analistin yorumları, İngiltere’nin AB’yi nasıl terk edeceği konusundaki belirsizlikler nedeniyle yatırımcılar sterlin ticareti yapmaktan uzak dururken geldi. J.P. Morgan Asset Management’ın küresel pazar stratejisti Jasslyn Yeo ise para biriminde “bekle ve gör” yaklaşımını benimsediğini dile getirdi. Yeo kısemn Brexit nedeniyle bir bütün olarak Avrupa hisse senetleri üzerinde de ihtiyatlı kaldığını şöyle anlattı: “Avrupa hisse senetleri konusunda özellikle de ufuktaki 12-18 aylık süre boyunca temkinli kalmaya devam ediyoruz. Ama bu yalnızca Brexit yüzünden değil, başka sebepler de var.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum