Yatırım yapmaya başla!

UBS de FED’in Yakın Zamanda Faiz İndirimi Yapmayacağını Söyledi

Pazarın isteğine rağmen FED’in yakın zamanda bir indirim gerçekleştirmeyeceğini söyleyen bankalar arasına İsviçreli UBS de katıldı. İşte detaylar;
UBS de FED’in Yakın Zamanda Faiz İndirimi Yapmayacağını Söyledi

Piyasanın bir faiz indirimi olacağına dair inancı devam ederken başka bir Wall Street bankası daha bu ortak görüşü reddetti. Goldman Sachs’ın; “piyasanın faiz oranı indirimi için beklentisi gerçek değil” görüşüne katılan UBS, çünkü son ekonomik verilerin zayıftan ziyade karışık olduğunu, bunun da yakın zamanda para politikasının gevşemesini garanti etmediğini belirtti.

UBS’nin küresel yatırım şefi Çarşamba günü yayınlanan bir notta; “Bize göre piyasanın 2020 yılına kadar 100 baz puanlık faiz indirimi için beklentileri, abartılı görünüyor” dedi.

UBS Piyasanın FED Faiz İndirimi Beklentileri Abartılı “Özellikle Çin ile devam etmekte olan ticaret anlaşmazlığının, sermaye harcaması ve istihdama kalıcı zarar vermesi durumunda, FED sonunda büyümeyi desteklemek zorunda kalabilecek olsa da yakın zamanda bir faiz indirimi beklemiyoruz” ifadelerini kullanan analist, son yılların en düşük seviyelerine ulaşmış işsizlik oranına, işçiler için güçlü talebe ve yüksek tüketici güvenine işaret etti.

Öte yandan haberde, piyasanın faiz indirimi umutlarının FED Başkanı Jerome Powell’ın kurumun genişlemeyi sürdürmek için uygun davranacağı yönündeki son yorumlarıyla ateşlendiği hatırlatıldı.

Piyasa Jerome Powell Yorumlarıyla Umutlandı CME FedWatch Tool’a göre yatırımcılar FED’in ticaret savaşındaki olası zararları telafi etmek için oranları düşüreceğine inanıyordu ki Temmuz ayında bir indirim için yüzde 80 şans olduğu, bu yıl üç oran indirimi için de yüzde 60 ihtimal olduğunu söylemişlerdi. Goldman Sachs’ın baş ekonomisti Jan Hatzius ise Pazartesi günü FED’in 2019’da oranları sabit tutacağını, Jerome Powell’ın söyleminin yaklaşan bir indirim için güçlü bir ipucu olmadığını dile getirdi.

Tüm bunların yanında, bağımsız düşünce kuruluşu OMFIF’in Başkanı David Marsh da bugün verdiği demeçte, muhtemel bir FED indirimi hakkında konuşmanın zarar verici olduğunu aktardı. Powell’ın konuşmasının faiz indiriminin tersi yönünde olduğunu savunan Marsh, FED’in oranları düşürmesi için işlerin yeterince korkunç olmadığını bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum