Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

UBS, Yeniden Yapılanma Sonrası Deutsche Bank Hisselerini Yükselten İlk Broker Oldu

Deutsche Bank, yeniden yapılanma planını açıkladıktan sonra hisse senetlerine ilk güncellemeyi, İsviçreli dev UBS'den geldi.
UBS, Yeniden Yapılanma Sonrası Deutsche Bank Hisselerini Yükselten İlk Broker Oldu

Deutsche Bank, yeni haftaya yeniden yapılanma planı ile damgasını vurdu. Yatırım bankacılığı işini geri çeken Alman banka, küresel alanda 18 bin çalışanı ile ilişik keseceğini duyurmuştu. Londra, New York ve Tokyo ofislerinde başlayan işten çıkartmalarla gündemde yer alan banka için ilk hisse senedi güncellemesi, İsviçreli meslektaşı UBS’den geldi.

UBS analistleri, Alman borç verenin hissesini ‘sat’ derecesinden ‘nötr’ derecesine yükseltti ve 12 aylık fiyat hedefini 5,70 Euro’dan 6,60 Euro’ya çıkardı.

UBS, DB'nin Derecesini YükselttiAlman meslektaşının yeni stratejisine dayanarak bu kararı aldığını belirten UBS, dengeli bir risk vurgusunda bulundu. UBS analistleri Daniele Brupbacher, Mate Nemes ve Nichole Maroun, DB’nin daha düşük sermaye gereksinimleriyle sonuçlanan potansiyel olarak daha agresif maliyet düşürme ve düzenleme desteğini sürdürmesini önerdiler.

Genel olarak Wall Stret tarafından iyimser bulunan plan; radikal, iddialı, cesur ve hırslı şeklinde yorumlar almıştı. UBS ilk yorumlarında, DB’nin yeniden yapılanma planının, bankanın profilini değiştirme isteğinde kararlı olduğunu söylemişti. Kısa vadeli piyasa reaksiyonunun olumlu olabileceğini de ifade etmişti.

UBS, “Plan DB’nin profilini değiştirme isteğini ve kararlılığını gösteriyor, iç düzenleyicisi bizce destekleyici olacaktır,” ifadelerini kullandı.

Plan, DB'nin Kararlılığını GösteriyorAnalistler, gerekli sermaye artışı riskinin sınırlı olduğunu belirtirlerken, çekirdek gelirlerin bunun yerine Deutsche için yatırım durumunda en önemli faktör olacağı sonucuna vardılar. DB tarafından açıklanan yeniden yapılanma adımları, çalışma ortamının iyileştirilmediğini ve stratejik seçeneklerin sınırlı olduğunu kabul eden analistler, değişime istekli olduğunu düşünüyorlar.

UBS analistleri, küçük bir hata odasının geniş bir sonuç yelpazesinin hala mümkün olduğu anlamına geldiğini ve gelir zayıflığının Deutsche Bank’ı maliyetler, olası birleşme ve satın alma faaliyeti, elden çıkarmalar veya sermaye artırımları konusunda daha sert önlemlere itebileceğini de eklediler.

UBS’nin yayımladığı not; DB’nin 2022’ye kadar yüzde 8’lik bir maddi özkaynak getirisi (ROTE) hedefine ulaşılamayacağını, bunun yerine fiyat hedefine dayanarak yüzde 4,3 değerinde bir 2022 ROTE hesapladığını gösteriyor. DB çalışanlarının işten çıkarılmaya başlanmasıyla birlikte hisse senetleri düşüş kaydetmeye başlamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum