Yatırım yapmaya başla!

UBS ve Credit Suisse: Yatırımcılar, Çin İnternet Hisselerini Satın Almalı

Küresel yatırım bankaları UBS ve Credit Suisse; Çin'in internet hisse senetlerinin yatırımcılar için iyi bir alım olabileceğini dile getirdi.
UBS ve Credit Suisse: Yatırımcılar, Çin İnternet Hisselerini Satın Almalı

ABD-Çin arasındaki ticaret açığına, fikri mülkiyet haklarına ve teknolojinin çalınmasına yönelik savaş, şimdi de 5G alanında devam ediyor. Her iki ülke de 5G ve yapay zeka gibi yeni alanlara hükmetmeye çalıştıkları için teknoloji, devam eden ABD-Çin ticaret çatışmasında sıcak bir savaş alanı olarak ortaya çıkıyor.

Çinli internet hisseleri, ticaret savaşının geldiği noktada tökezlerken, Credit Suisse ve UBS tarafından yatırımcılara tavsiye ediliyor.

Çin İnternet Hisseleri TavsiyesiCredit Suisse’nin Asya Pasifik Baş Yatırım Sorumlusu John Woods, Çin’in internet hisselerinin, sağlam bir görünüme işaret ettiklerini dile getirdi. Woods “İnternet aslında Çin’de yapısal bir büyüme hikayesi. Yakında herhangi bir zamanda değişmediğini görmüyoruz. Nisan ortasından itibaren agresif bir şekilde satıldı. Bu yüzden o sektörde bir ters olduğunu hissediyoruz,” dedi.

Woods’un değerlendirmesine benzer şekilde yorumlar, UBS Global Wealth Management tarafından Pazartesi günü Singapur’da düzenlenen bir brifinde de yapıldı. UBS Global Wealth Management Asya Pasifik Yatırım Ofisi Başkanı Tan Min Lan, Çinli internet şirketlerinin katı hisse alım olasılıkları sunduğunu ve yüksek nakit akışı olduğunu söyledi.

Baidu, Tencent ve Alibaba gibi Çinli teknoloji şirketleri, ABD-Çin ticaret gerginliğine maruz kalsa da Woods büyük ölçüde iç piyasaya odaklandıklarını belirtti.

Hisseler İç Piyasaya OdaklıWoods, “Açıkça biz bu isimlere ve bu geniş grup içindeki derin bir iç odağa sahip olan sektörlere odaklanmak istiyoruz. Aslında internet hisseleri ezici bir iç odağa sahip. Onlar gerçekten ihracata yönelik değiller. Tüketim oyunlarına, iç ekonomideki hizmet otunlarına ve odaklanmak istediklerimize kesinlikle odaklanıyoruz,” dedi.

UBS’den Tan Min Lan ise bu hisse senetlerinin iç odağını bir güç olarak işaret ediyor ve “Hala yazılım ve hizmetleri seviyoruz. Ve interneti de seviyoruz. Çünkü gelirin büyük kısmı yurt içinde üretiliyor,” dedi.

Barane, Tencent ve Alibaba gibi Çin teknoloji hisselerini izleyen KraneShares CSI China Internet borsa fonu, ABD ve Çin’in Haziran’da hafif bir artış göstermeden önce birbirlerinin mallarına vergi uyguladıkları için Mayıs ayında değer kaybetti.

KraneShares CSI China Internet Haziran'da YükseldiWoods, internet şirketlerinin dışında Çin’de iyi performans gösterecek diğer iki sektöre de dikkat çekti. Bu sektörlerin, sigorta ve altyapı olduğunu belirtti. Woods, altyapı sektörünün Çin hükümetinin ekonomiyi canlandırma çabalarına dayanacağını söyledi. Yavaşlayan yurt içi büyümeyle Pekin altyapı projelerinde de dahil olmak üzere mali harcamaları hızlandırdı.

Woods, sigorta sektöründe ise Çin’deki yaşlanma eğilimine değinileceğine dikkat çekti. Yaptığı yorumlarda Woods, “Şu anda Çin’de gördüğümüz dramatik yaşlanma, sigortaya özellikle sağlık sigortasına olan ihtiyacı yansıtıyor,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum