Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UBS CEO’su Yatırımcıları Belirsizlik Konusunda Uyardı

2022 ikinci çeyreğe ilişkin finansal bilançosunu açıklayan yatırım bankası UBS, yatırımcılar için en zor dönemlerden biri olduğunu bildirdi.
UBS CEO’su Yatırımcıları Belirsizlik Konusunda Uyardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2019 yılının son ayından itibaren hayatımıza giren ve hala devam eden coronavirüs pandemisi, dünya ekonomisine 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük darbeyi vurdu. Karantina uygulamalarının ve tedbirlerin kaldırılıp, ekonomilerde toparlanmanın başladığı dönemde, bu kez de Rusya-Ukrayna savaşı başladı.

Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı saldırılar 5 ayı geride bırakırken, başta gıda ve enerji olmak üzere birçok alanı olumsuz etkiledi. Hükümetler artan enflasyon ve ekonomik büyüme endişesiyle uğraşmaya devam ederken, şirketler yatırım yapma konusunda temkinli yaklaşıyor.

2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin genel durumu açıklayan İsviçre bankası UBS’den gelen değerlendirmeler kaygı verici düzeyde.

UBS CEO’su Ralph Hamers; enflasyonun yüksek olmaya, Ukrayna’daki savaşı ve bazı Asya ülkelerinde katı Covid kısıtlamalarının devam ettiğini söyledi.

Piyasalarda “belirsiz zamanlar” yaşandığı konusunda yatırımcıları uyaran CEO, müşterilerinin uzun vadeli yatırım yapma konusunda bankanın güçlü ekosistemine güvendiğini dile getirdi. Yılın ikinci çeyreğinin, son on yılda yatırımcılar için en zorlu dönemlerden biri olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

UBS’nin Yılın İkinci Çeyreğinde Net Karı Beklentinin Altında

2021 yılının aynı döneminde 8,897 milyar dolar olan gelirin, bu yılın ikinci çeyreğinde 8,917 milyar dolara sınırlı yükseldiği belirtildi.

Söz konusu dönemde maddi öz sermaye getirisi yüzde 15,4’ten yüzde 16,4’e çıktı.

Şirket yılın ikinci çeyreğinde 2,11 milyar dolar net kar bildirirken, analistlerin beklentisi 2,4 milyar dolar gelmesiydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.