Yatırım yapmaya başla!

UBS CEO’su: Bu Tarihin En Kötü İlk Çeyrek Ortamlarından Bir Tanesi

İsviçre merkezli finans devi UBS’nin CEO’su, bunun tarihin en kötü ilk çeyrek ortamlarından bir tanesi olduğunu söyledi. Detaylar haberimizde;
UBS CEO’su: Bu Tarihin En Kötü İlk Çeyrek Ortamlarından Bir Tanesi

UBS CEO’su Sergio Ermotti, ilk çeyrekte şirketin yatırım bankacılığı gelirleri düştükten ve varlık yönetimi baskı altında kaldıktan sonra 2019 maliyetlerinden ekstra 300 milyon dolar kestiklerini söyledi. Çarşamba günü Londra’da düzenlenen bir konferansta konuşan Ermotti, özellikle de ABD dışında en zorlu yatırım bankacılığı koşullarının yaşandığına işaret ederek yatırım bankacılığı gelirlerinin 2018’de başlayan ilk çeyreğe kıyasla üçte bir oranında azaldığını dile getirdi.

“Son zamanlarda bir miktar iyileşme gördük ama durum düzensiz kalmaya devam ediyor ve zorlu başlangıcı telafi etmek için yeterli değil” diyen UBS CEO’su, konuşmasına şöyle devam etti: “Uzun vadeli beklentilerimizle açık bir şekilde uygun olmasa da yakın tarihin bir kerelik en kötü ilk çeyrek ortamlarından biriyse bunu kabul edilebilir bir sonuç olarak varsayabilirim.”

Ermotti’nin yorumlarının aşağı yönlü tonuna işaret eden yatırımcılarla UBS’nin ve rakip firma Credit Suisse’nin hisselerinde düşüş görüldü.

UBS CEO’su Açıklamaları Sonra UBS Credit Suisse Hisse DüştüZaten konuyla ilgili görüş bildiren bir yatırımcı da; “UBS birinci çeyrek yatırım bankacılığı gelirlerinin büyük Avrupa bankaları çapında aşağı olacağına dair olumsuz sinyaller verdi” dedi. Öte yandan Ermotti, İsviçre’nin en büyük bankasının şu anda grubun bu yıl ekstra 300 milyon dolar kazanmasına yardımcı olacak bir dizi bilgi teknolojisi projesinin yanı sıra işe alımlarını yavaşlattığını da dile getirdi.

Şirketin amiral gemisi olan varlık yönetimi işi, 2018’in son üç ayında 7.9 milyar dolarlık net yeni para çıkışından sonra hedeflenen girişlere geri dönmeye kararlı görünse de yatırımcı hissiyatı gelirlere yük olmaya devam ediyordu.

UBS Yatırımcı Hissiyatı Gelirlere Yük Olmaya Devam Ediyor Ayrıca ABD müşterileriyle birlikte Asya müşterileri arasındaki devam eden kasvetli görüş, işlem bazlı geliri baskı altında tutmuş ve bu çeyrekte varlık yönetimi gelirlerinde kabaca %9’luk bir düşüşe yol açmıştı.

Ermotti, bunların yanında ABD müşterilerinin nakit varlıklarını rekor seviyelere yükseltmek için –ortalama bilançolarının yüzde 24’ü nakit- artırdıklarını dile getirdi. UBS ile ilgili yaşanan başka bir gelişme de İngiliz denetleme kurumu Finansal Yönetim Otoritesi’nin (FCA) bankaya 28 milyon sterlin ceza kesmesi oldu. FCA, İsviçreli UBS grubunun 2007-2017 yılları arasında yaklaşık 87 milyon işlemle ilgili otoritelere raporlamada bulunmaması nedeniyle ceza kestiğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum